صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس اداره زمینی معاونت عملیات سپاه تاکید کرد: سپاه از انجام پروژه های اقتصادی سودی نمی برد و تا کنون به خواست دولت ها وارد عرصه اقتصادی شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار میریان در مصاحبه ای عنوان کرد: سپاه پاسداران با کمک بسیج مستضعفان توانمندی هایی را در طول دوران دفاع مقدس و پس از آن ایجاد کرده که این توانمندی ها علاوه بر اینکه در خدمت قدرت نظامی است می تواند در خدمت عمران و آبادانی کشور نیز قرار گیرد.

وی در مصاحبه با آیینه داران بصیرت با اشاره به حضور سپاه در عرصه های مختلف اعم از اقتصادی بیان داشت: بر اساس ماده 148 قانون اساسی که به نیروهای مسلح اجازه داده در زمان صلح در امور عمرانی بکار گرفته شوند؛ سپاه به این عرصه ورود کرده است.

رئیس اداره زمینی معاونت عملیات سپاه در مصاحبه با رادیو گفت‎وگو با تاکید براینکه سپاه از انجام پروژه های اقتصادی سودی نمی برد گفت: حضور سپاه در این پروژه ها به نفع ملت ایران است و تا کنون به خواست دولت ها وارد عرصه اقتصادی شده است.

سردار میریان با ذکر نمونه هایی از خدمت رسانی سپاه و بسیج مستضعفین در شرایط بحرانی کشور بیان کرد: بسیج و سپاه خود را بدهکار انقلاب می داند، پاسدار این انقلاب است و از انقلاب، اسلام و کشور خود دفاع می کند و در مقام عمل آن را به اثبات رسانده است.

رئیس اداره زمینی معاونت عملیات سپاه در مصاحبه با آیینه داران بصیرت بر لزوم تکیه بر توان داخلی تاکید کرد و گفت: ملت شریف ایران بدانند از پس این توانمندی ها، استقلال داخلی حاصل می شود و یکی از توانمندی های داخل نیز توانمندی است که سپاه در مدیریت کار ایجاد کرده است.

سردار میریان با اشاره به افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان آخرین دستاورد قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه بیان کرد: این اقدام سپاه که موجب خودکفایی کشور در زمینه بنزین شد، توطئه دشمن را در جلوگیری از ورود بنزین به کشور خنثی کرد.ضمن اینکه تمام امکانات ایجاد شده در این پالایشگاه تولید داخل است و دانش فنی آن نیز از دانشگاه های داخل و مهندسان ایرانی گرفته شده است.

وی ادامه داد: این پروژه مقرر شده بود توسط سه شرکت توتال، شل و هیوندا انجام شود اما هر سه شرکت این پروژه را رها کردند و پس از آن سپاه وارد این پروژه شد. جای تعجب است که مسئولین علی رغم سبقه خلف وعده توتال، مجدد به آن اعتماد می کنند.

سردار میریان در پایان مطرح کرد: اگر دولتمردان می خواهند توتال هرچه سریعتر پروژه در دست خود را به سرانجام برساند این تهدید را داشته باشند که پروژه را به سپاه واگذار خواهند کرد در این صورت خواهند دید توتال چگونه به تعهدات خود عمل خواهند کرد چرا که این دست از شرکت ها می خواهند اقدامی در داخل صورت نگیرد و توانی نیز در داخل تقویت نشود.

منبع: رادیو گفت‎وگو

مرتبط با این خبر

  • نقشه راه رهبری برای تولید علم و فناوری، توسعه و پیشرفت

  • دانشگاه ها جوانان را برای حل مشکلات ایران تربیت کنند

  • خرید تضمینی در محصولات طیور وجود ندارد

  • شرکت های دانش بنیان بهترین پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه اند

  • تورم؛ عامل اصلی کاهش ارزش پول ملی است +صوت

  • وزارت ارتباطات قابلیت استعلام از فروشگاه‌های اینترنتی را فراهم کند

  • واگذاری مدیریت پارکهای علم وفناوری به دانشگاه ها اشتباه بود

  • کارت‌های ملی قدیمی تنها تا پایان سال اعتبار دارند

  • در دانشگاه سوره، دانشجویان بر اساس آزمون در کنکور پذیرش می شوند

  • تحریم‌ها نه منجر به فروپاشی می‌شوند، نه ایران را به میز مذاکره می‌کشانند