ظریف: من و بایدن دوست نیستیم اما...

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت آقای روحانی به تازگی در بخشی از یک مصاحبه تفصیلی که سایت اعتمادآنلاین آنرا بازنشر داد، گفته است:

1399/10/30
|
08:52

"این‌که بعضی می‌گویند من با جو بایدن رفیق بودیم، هیچ دو مسئول خارجی با هم رفیق نیستند. من در زمانی‌که سفیر بودم و ایشان هم سناتور بود و یک مدت هم رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا بود، با ایشان دیدار داشتم، بیشتر هم ایشان به نیویورک می‌آمدند، چون من اجازه رفتن به واشنگتن را نداشتم. دیدارهای متعددی داشتیم و بحث‌های متعددی انجام دادیم. ایشان آدم بسیار زیرکی است و در روابط خارجی بسیار متخصص است و در آمریکا بسیار هم عنصر خودی محسوب می‌شود. مانند آقای ترامپ نیست که یک عنصر بیرونی باشد و از بیرون خودش را به سیستم سیاسی آمریکا تحمیل کرده باشد. آقای بایدن از درون سیستم سیاسی و نخبگی سیاسی آمریکا بالا آمده و مراحل مختلف را طی کرده، بنابراین آدم کارکشته‌ای است و روش‌های کار در داخل امریکا را خوب بلد است."

او در این مصاحبه همچنین اظهار می‌کند: اطلاعات سپاه جایی است که سریال «گاندو» را علیه من ساخته. از این صریح‌تر که نداریم، با این حال من وظیفه دارم که در خارج از کشور از این نهاد داخلی دفاع کنم.

*پیش از این، علی شکوری‌راد، فعال چپ و دبیر کل حزب اتحاد ملت بود که در اظهاراتی گفت:‌ ظریف با جو بایدن دوست بوده و اخلاقا باید پیروزی در انتخابات آمریکا را به او تبریک بگوید!

مع‌الوصف ما این قضاوت را بر عهده مخاطبان محترم می‌گذاریم که تعاریف پرطمطراقی که محمدجواد ظریف در خطوط ابتدای متن از جو بایدنِ آمریکایی کرده است را هیچ دشمنی علیه دشمنش می‌گوید یا خیر؟!

جالب اینجاست که گویا این آقایان از رفاقت قبلی خود با تیم اوباما_کری هم درس نگرفتند و قرار است هزینه‌های بیشتری از بابت این مشتاقی به آمریکا و مهجوری از وعده‌هایش نصیب دولت آقای روحانی شود...

دسترسی سریع