ویژه‌برنامه‌های «رادیو گفت‌وگو» در هفته بسیج

گروه تاریخ و فرهنگ «رادیو گفت‌وگو» در هفته بسیج با چند برنامه به بازشناسی فرهنگ بسیج و نقش آن در حوزه‌های مختلف می‌پردازد.

1399/09/01
|
17:29
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، محمد معافی مدنی مدیر گروه تاریخ و فرهنگ رادیو گفت‌وگو با اشاره به تولید چند ویژه برنامه همزمان با «هفته بسیج» بیان کرد: پرداختن به ارزش‌های انقلاب اسلامی در رسانه یک ضرورت است و این شبکه رادیویی به‌عنوان یک رسانه نخبگانی این میان وظیفه‌ای جدی دارد. البته پرداختن به موضوعات مختلف بسیج فقط مختص این هفته نخواهد بود و در تمام طول سال رادیو گفتگو در برنامه‌های متفاوتی به ارزش‌های این نهاد مردمی می‌پردازد.

وی با بیان اینکه 420 دقیقه از برنامه‌های این گروه به موضوعات هفته بسیج اختصاص پیدا می‌کند، گفت: برنامه‌های گفتگوی فرهنگی، «ضرب سکه،» «هشتگ گفتگو»، «ترنج» و گفتگوی علمی به گفتگو با مسئولین مختلف سازمان بسیج و نهادهای زیرمجموعه آن می‌پردازند.

معافی مدنی تاکید کرد: برنامه گفتگوی فرهنگی که یکی از مشهورترین برنامه‌ها در میان فرهیختگان فرهنگی کشور است به بازشناسی مولفه‌های فرهنگ بسیج از منظر مقام معظم رهبری، راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی و پدافند سایبری و تاثیرات آن بر امنیت ملی می‌پردازد.

مدیر گروه تاریخ و فرهنگ رادیو گفت‌گو تغییر رویکرد برنامه‌های تعاملی نیمروزی این شبکه با محوریت اقدامات بسیج را یکی دیگر از تمهیدات این گروه برای انعکاس مباحث مختلف این نهاد انقلابی در کشور خواند و عنوان کرد: برنامه «ضرب سکه» با قالب ترکیبی – گزارشی که شنبه‌ها ساعت 11 صبح به دغدغه‌های کارآفرینی مردم می‌پردازد به بسیج و نقش آفرینی آن در اقتصاد خانواده و مشاغل خانگی می‌پردازد. برنامه «هشتگ گفتگو» هم که آسیب‌های فضای مجازی را انعکاس می‌دهد و راهکارهای پیش روی خانواده‌ها و کاربران را در گفتگو با کارشناسان به جامعه ارائه می‌کند در هفته بسیج راهبردهای این نهاد را در فضای مجازی بررسی می‌کند.

معافی مدنی در پایان با اشاره به برنامه دیگر این گروه گفت: دوشنبه‌ها ساعت 11 برنامه «ترنج» با طرح مباحث خانوادگی مهمان خانواده‌های محترم ایرانی است که در هفته بسیج به جایگاه این نهاد در تقویت بنیان خانواده با کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد.

شبکه رادیویی گفت و گو از طریق گیرنده های دیجیتالی، رادیو نما، اپلیکیشن های موبایلی و آدرس اینترنتی http://radiogoftogoo.ir نیز قابل دریافت است و همچنین مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

دسترسی سریع