گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

همراه ما باشید؛ بررسی تعدد دانشگاه‌ها در ایران

برنامه گفتگوی علمی، بیست‌وچهارم دی‌ماه با حضور کارشناسان به بررسی تعدد دانشگاه‌ها در ایران می‌پردازد.

1399/10/24
|
11:32
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، گفتگوی علمی کاری از این شبکه رادیویی با هدف طرح مبانی علمی و راهکارهای عملیاتی کلان برنامه‌های پنج ساله در حوزه علم و فناوری است.

این برنامه‌ که با هدف طرح مبانی و مباحث مختلف علمی از شبکه رادیویی گفت‌و گو پخش می‌شود، بیست‌وچهارم دی‌ماه با حضور کارشناسان به بررسی تعدد دانشگاه‌ها در ایران می‌پردازد.

رشد و توسعه هر جامعه‌ای بدون توجه به علم، دانش و آموزش امکانپذیر نخواهد بود و یقیناً دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این زمینه نقش اساسی و کلیدی ایفا می‌کنند، اما هر توسعه‌ای بدون توجه به استانداردها و زیرساخت‌های موجود در جامعه می‌تواند آسیب‌زا باشد. بررسی کلی از آمار دانشگاه‌هاو دانشجویان موجود در کشور نشان دهنده این موضوع است که گسترش بی رویه مراکز آموزش عالی طی سال‌های اخیر نه تنها کمکی به رشد علمی و حل معضلات جامعه بخصوص اشتغال نکرده است بلکه خود موجب ایجاد معضلات جدیدی نظیر شکل دهی پدیده صندلی خالی، افت کیفیت آموزش، افزایش تعداد فارغ التحصیلان بیکار، بالا رفتن سطح توقعات فارغ التحصیلان، اتلاف مبلغ هنگفتی از بودجه کشور و معضلاتی از این قبیل شده است.


مهمانان حضوری برنامه دکتر محمود تولایی(عضو هیئت علمی دانشگاه بقیه الله "عج" و رئیس انجمن ژنتیک ایران)، دکتر امیررضا اصنافی(عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی) و دکتر فرشاد مفاخر(نایب رئیس گروه تخصصی سازمان نظام مهندسی تهران) هستند و دکتر ابراهیم صالحی عمران(رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور) در ارتباط تلفنی مهمان این برنامه است.

برنامه گفتگوی علمی که شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:00 روی موج اف‌ام ردیف 103/5 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت‌وگو می‌شود، تلاش ویژه‌ای در مطرح نمودن موضوعات مختلف علمی و تجزیه و تحلیل این مباحث دارد.

شبکه رادیویی گفت و گو از طریق گیرنده‌های دیجیتالی، رادیو نما، اپلیکیشن‌ ایرانصدا و تارنمای شبکه به آدرس www. radiogoftogoo. ir نیز قابل دریافت است.

همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه‌های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی