گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

دشتی پور در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: سند تحول بنیادین به شدت آرمانی و دور از ذهن است

رئیس سابق پژوهش‌سراهای شهر تهران در اداره کل آموزش و پرورش تهران گفت: قرار بر این بود که سند تحول به یک استراتژی تبدیل شود اما این سند بسیار آرمانی و دور از ذهن است و اجرای آن به درستی تبیین نشده است.

1399/12/05
|
09:14
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، محمدعلی دشتی پور، در مورد بی عدالتی آموزشی و کاهش کیفیت تربیت معلم دو روی سکه جبران بی پولی آموزش و پرورش با برنامه «گفتگوی علمی» مصاحبه کرد.

رئیس سابق پژوهش سراهای شهر تهران در اداره کل آموزش و پرورش تهران با انتقاد از نگرش برخی مسئولان آموزش و پرورش به موضوعات تربیتی گفت: مسئولان آموزش و پرورش در یک دوره هایی با تربیت معلم به عنوان اخص مشکل داشتند و این حوزه را محدودسازی کردند.

وی با بیان اینکه طبق تعریف سند تحول، معلمی بیشتر نوعی هنر است تا شغل اظهارکرد: متأسفانه مردم از حقوق آموزشی و پرورشی خود در آموزش و پرورش مطلع نیستند.

دشتی پور خاطرنشان کرد: قرار بر این بود که سند تحول به یک استراتژی تبدیل شود اما این سند بسیار آرمانی و دور از ذهن است و عملیاتی شدن آن به درستی تبیین نشده است.

پژوهشگر حوزه آموزش و پرورش با طرح سوالی درمورد کیفیت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گفت: در حال حاضر دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تا چه اندازه با مباحث پژوهشی آشنا هستند و می توانند دانش آموز پژوهش محور تربیت کنند؟!

همچنین امیرحسین شکر زاده دانشجوی دکتری و کارشناس حوزه آموزش و پرورش گفت: دانشگاه فرهنگیان از سال 95 تا 99 برای آموزش به دانشجویان بیشتر از معلمانی استفاده می کرد که زمان اضافه داشتند و یا کارمند وزارتخانه بودند و در امر تربیت خیلی کم لطفی کرد.

کارشناس حوزه آموزش و پرورش، بی عدالتی آموزشی در کشور و کاهش کیفیت تربیت معلم را ناشی از کمبود بودجه دانست و گفت: معلمان ما از نظر وزارت علوم معلم هستند اما از نظر علمی اینطور نیست لذا ما به مربیانی نیاز داریم که متخصص هم باشند.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی