گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

نماینده نظارت اتاق اصناف تهران گفت: سامانه 124 همواره فعال و آماده دریافت شکایات مردم است

نماینده بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران اظهار داشت: اداره بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران در طول یک روز حدود 200 شکایت مردمی دریافت می کند، به طوری که این شکایات از طریق سامانه ی تلفنی 124 اعلام می شوند.

1396/12/08
|
13:19

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی گران فروشی، کم فروشی و کارکرد سازمان تعزیرات، با حضور محمداسماعیل قاسمی (نماینده بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه محمداسماعیل قاسمی با اشاره به تفاوت موضوع گران فروشی با گرانی، گفت: بدون شک گرانی نتیجه ی یک اقتصاد معیوب است.

وی با اشاره به فعالیت 150 بازرس در شهر تهران در حوزه ی نظارت اتاق اصناف، اظهار داشت: بازرسان اتاق اصناف در حال حاضر در دو شیفت کاری مستمر در تمامی ایام هفته حتی ایام تعطیل مشغول به فعالیت هستند.

نماینده بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران همچنین در ادامه افزود: رویکرد دولت به بازار متاسفانه رویکردی کنترلی و نظارتی نیست، به طوری که دولت بدون ایجاد زیرساخت های مناسب پیگیر اقتصاد آزاد و باز است.

وی با اشاره به بازرسان اتاق اصناف تهران، اظهار داشت: بازرسان اتاق اصناف تهران همواره از طرق مختلفی وظیفه ی نظارتی خود را انجام می دهند، به طوری که سامانه ی تلفنی 124 یکی از مهم ترین این راه ها به شمار می رود.

محمداسماعیل قاسمی همچنین در ادامه اضافه کرد: اداره بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران در طول یک روز حدود 200 شکایت مردمی دریافت می کند، به طوری که این شکایات از طریق سامانه ی تلفنی 124 اعلام می شوند.

وی همچنین در ادامه افزود: اداره ی بازرسی و نظارت اتاق اصناف همواره تلاش می کند تا برای اصناف متخلف پرونده سازی نکرده و به صورت حضوری موضوعات موجود را رفع و فصل کند، در حالی که در تمامی مراحل از دقت عملکرد کافی برخوردار است.

نماینده بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران با اشاره به تعدد تخلفات صنفی در حوزه ی گران فروشی در کشور، عنوان کرد: در بسیاری از مواقع برخورد با واحد های صفی متخلف از طریق جریمه های نقدی صورت می گیرد، در حالی که این نوع از جریمه کارایی خوبی نداشته و راهکاری مناسبی برای جلوگیری از گران فروشی به شمار نمی آید.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی