گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مدیر كانون امور بازنشستگان توانیر: درد بزرگ بازنشستگان اجرا نکردن قوانین است

حسین پورمختار درباره مشکلات بازنشستگان گفت: درد بزرگ بازنشستگان اجرا نکردن قوانین است و اگر ماده 30 برنامه ششم اجرا شود، مشکل برطرف می‌شود.

1399/04/03
|
16:01

برنامه گفت‌وگوی اجتماعی با موضوع‌»دلایل فقیرتر شدن بازنشستگان چیست؟» با حضور حسین پورمختار(مدیر کانون امور بازنشستگان توانیر) از رادیو گفت‌وگو پخش شد.

حسین پورمختار درباره مشکلات بازنشستگان گفت: درد بزرگ بازنشستگان اجرا نکردن قوانین است و نمایندگان مجلس با کانون بازنشستگان تماس دارند و قوانینی با رضایت بازنشستگان تنظیم می‌کنند و زمانی که صحبت از اجرا باشد، بخشی از آن در شورای نگهبان می‌ماند و رد می‌شود.

پورمختار افزود: گاهی این قوانین از شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت می‌رود و قضیه را رد می‌کند. چند قانون خوب را هم شورای نگهبان و هم مجمع تشخیص رد کرد.

وی با اشاره به قانون مدیریت خدمات کشوری توضیح داد: اگر ماده 30 برنامه ششم اجرا شود، مشکل برطرف می‌شود. مهمترین گرفتاری بازنشستگان تبعیض بین بازنشستگان قدیم و جدید و بین بازنشسته با شاغل مشابه وجود دارد. در اداره‌ای که بازنشسته شدم، رئیس اداره با 8 میلیون و 700 هزار تومان بازنشسته شده و مدیرعامل 5 میلیون تومان می‌گیرد و نمی‌دانم چه منطقی پشت این نظام استخدامی است؟

مدیرکانون بازنشستگان توانیر درباره تعداد بازنشستگان در کشور گفت: به طور تقریبی یک میلیون و 300 هزار نفر بازنشسته کشوری داریم.

پورمختار با اشاره قوانینی که اجرا نشده است، تشریح کرد: قانون مدیریت خدمات کشوری که سال 86 به وجود آمد، موادی دارد که تا به حال اجرا نشده است. به‌عنوان مثال، ماده 85 درباره بیمه تکمیلی کارمندان و بازنشستگان است که دولت گفته آیین‌نامه آن را بنویسید و از سال 86 تا به حال دولت آیین نامه آن را ننوشته است.

وی افزود: در ماده 64 به همسان‌سازی اشاره شده و گفته است هر امتیازی که به شاغل اختصاص می‌یابد باید به بازنشسته نیز اختصاص یابد، اما به شاغل دادند، به بازنشسته ندادند. همچنین کمک عائله‌مندی باید با هم برابر باشد و چندین سال برابر نبود و حالا که برابر شده دکتر افتخاری دائم این موضوع را تکرار می‌کند، اما منتی ندارد، چون از سالها پیش قرار بر اجرای این موضوع بود.

مدیرکانون بازنشستگان توانیر با مثالی درباره تبعیض پرداختی‌های بازنشستگان گفت:32 سال خدمت کردم و سال 1355 فوق لیسانسم را گرفتم و مدیر اداری مالی شرکت توانیر بودم و بالاترین رتبه‌ام 20 بوده است و 22 سال است که بازنشسته شدم و اولین حقوق بازنشستگی‌ام 32 هزار تومان بود، الان با افزایش تبدیل به 4 میلیون 400 شد، اما مستخدم اداره‌ که بازنشسته شد 7 میلیون و 200 دریافتی دارد. رئیس اداره با مدرک لیسانس در حال حاضر 8 میلیون و 200 دریافتی دارد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی