گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

معصومه شكری: نقش مادران در ارتباط با فرزندان در ایام کرونا تعیین‌کننده است

کارشناس صالحان تعلیم و تربیت بسیج جامعه زنان کشور گفت: در وضعیت موجود مادر بیشترین فرصت را برای فرزندان دارد و اگر مشکلی به وجود آمده به این دلیل بوده است که مادر نمی‌دانست که چنین جایگاهی دارد.

1399/05/11
|
12:30

برنامه گفت‌وگوی اجتماعی با موضوع «چالش اوقات فراغت در تابستان کرونایی» با حضور معصومه شکری(کارشناس صالحان تعلیم و تربیت بسیج جامعه زنان کشور) و ارتباط تلفنی با غلامرضا منتظری(نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم) از رادیو گفت‌وگو پخش شد.

در ابتدای برنامه، معصومه شکری درباره اقدامات جامعه زنان برای اوقات فراغت گفت: سال‌های گذشته معمولاً طرح‌هایی برای بسیج وجود داشت که به سادگی اجرا می‌شد، اما امسال با مدیریت زمان موجود تلاش کردیم مسائل را به سوی فضای مجازی ببریم و آموزش‌های مادران و خانم‌ها را در ایام فراغت داشتیم تا وقتی به گذشته بر‌می‌گردند، احساس مفید بودن داشته باشند.

شکری افزود: در بخش مهارت‌های خانواده، زن خانواده و سبک زندگی دوره‌های مختلفی در فضای مجازی گذاشتیم که از موقعیت فعلی می‌توانند بهترین استفاده را داشته باشند.

کارشناس صالحان تعلیم و تربیت بسیج جامعه زنان درباره جزئیات برنامه‌های بسیج زنان در تابستان کرونایی توضیح داد: در بحث کرونا تبدیل تهدید به فرصت برای ما پیش آمد و جایگاه مادران که هم باید خانواده را مدیریت کنند و هم فرزندان خیلی بنیادی است و به همین دلیل در بسیج زنان و آموزش‌های خود روی نقش مادر تمرکز ویژه‌ای داریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مشکلی به وجود آمده به این دلیل بوده است که مادر نمی‌دانست که چنین جایگاهی دارد و تا به‌حال فکر‌ می‌کرده تربیت فرزند به عهده خانواده‌ها و کانون‌های فرهنگی است، اما در وضعیت موجود مادر بیشترین فرصت را برای فرزندان دارد.

شکری عنوان کرد: یکی از عمده‌ترین کارها برای اوقات فراغت گفت‌وگوی دورهمی است که صمیمانه باشد و بچه‌ها نیز از آن استقبال می‌کنند و بچه‌ها قبل از کرونا چنین شرایطی نداشتند و ما باید مدل گفت‌وگویی خانواده خود را ترسیم کنیم و در آن درباره اوقات فراغت بچه‌ها صحبت کنیم.

*هنوز به جزئیات نرسیدیم

در ادامه، غلامرضا منتظری(نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم) درباره اینکه آیا مجلس برنامه‌ای برای اوقات فراغت بچه‌ها در سنین مختلف از ابتدایی تا دانشگاه در تابستان داشته است یا خیر، گفت: یکی از دغدغه‌های جدی مجلس استفاده از ظرفیت نظارتی در سازمان‌هایی است که به نوعی با کمیسیون فرهنگی مرتبطند.

منتظری با بیان اینکه ما هفته گذشته اولین جلسه خود را با وزارت ورزش و جوانان داشتیم که گزارش‌های خوبی ارائه شد، افزود: در حال حاضر در نشست‌های آغازین کمیسیون فرهنگی هستیم و خطوط کلی را با هم رصد می‌کنیم تا ببینیم چه تحولاتی اتفاق افتاده و چقدر مصوبات عملیاتی شده است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم یادآوری کرد: معمولاً مجلس وارد این جزئیات نمی‌شود، مگر اینکه مبانی پیش‌رویمان باشد که باید برطرف شود یا چتر حمایتی بیشتری نیاز باشد.

وی افزود: وقتی دستگاه‌ها می‌آیند، ما می‌خواهیم برنامه‌های مختلف خود را از جمله اوقات فراغت به ما گزارش دهند و در حقیقت کلیات مطرح شده، اما هنوز شرایط خاصی تعیین نشده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی