صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

نماینده مجلس گفت: در کارهای تحقیقاتی از مرکز پژوهش های مجلس استفاده می شود و اقداماتی در این زمینه انجام شده است. اما طرح و یا مصوبی در خصوص رسانه و فضای مجازی برای حوزه کودک نداریم.

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" با موضوع کودک، رسانه و ارتباطات و در ارتباط تلفنی با حمیده زرآبادی عضو کمیته فضای مجازی مجلس شورای اسلامی از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

زرآبادی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: آموزش استفاده از فضای مجازی در سنین مختلف از جمله کودکی و نوجوانی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، چراکه شخصیت افراد تا سن 7 سالگی شکل می گیرد. بنابراین هر نوع آموزش غلطی در این دوران می تواند مشکلاتی را در سنین نوجوانی آنها ایجاد کند.

وی با بیان اینکه یکی از آسیب های فضای مجازی برای کودکان دور شدن آنها از محیط های جمعی است افزود: ما در حوزه کودک و نوجوان با خلاهای قانونی روبرو بودیم که خوشبختانه لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان به تصویب کمیسیون رسید. یکی از مسائل مهم در این لایحه آموزش به کودکان در موارد مختلف است.

عضو کمیته فضای مجازی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجلس تدوین برنامه ای برای نوع ارائه آموزش و رفتار در فضای مجازی حتی برای بزرگسالان هم وجود ندارد چه برسد به اینکه به طور تخصصی در رده سنی کودکان کار کرده باشیم.

این نماینده مجلس در ادامه برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو اظهار داشت: البته صرفاً با قانون گذاری نمی توان یک فرهنگ را در جامعه جاری و ساری کرد بلکه در حوزه نظارتی و عملکرد دستگاه های اجرایی نیز می توان این کار را انجام داد.

زرآبادی یادآور شد: مجلس در جلساتی که با وزارت آموزش و پرورش در این رابطه برگزار می کند در مورد آموزش سواد رسانه ای و فضای مجازی گزارش می گیرد و سوال می کند.

عضو کمیته فضای مجازی مجلس شورای اسلامی در پایان برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو اظهار داشت: در کارهای تحقیقاتی از مرکز پژوهش های مجلس استفاده می شود و اقداماتی در این زمینه انجام شده است. اما طرح و یا مصوبی در خصوص رسانه و فضای مجازی برای حوزه کودک نداریم هرچند که اقدامات تحقیقاتی و طرح های مختلف در حال انجام شدن است.

مرتبط با این خبر

  • تحلیل دلایل کارآمدی و ناکارآمدی ادبیات تعلیمی

  • کارآمد کردن قوانین؛ راهکار اصلی تقویت باورها در جامعه

  • تقویت زیرساخت های فرهنگی برای فناوری های نوین ضروری است

  • شکل گیری احساس مسئولیت عمومی برای حفظ فرهنگ جامعه

  • امام حسن مجتبی (ع) با سلاح محبت دشمنان را وادار به شکست کردند

  • واکاوی پیوست نگاری فرهنگی در فناوری ها

  • هدف امام حسن (ع) از صلح با معاویه عدم تعرض به شیعیان بود

  • برخورد عجیب امام حسن (ع) با همسایه یهودی

  • تمرین صبر، مهربانی و مهرورزی در گفت و گوی فرهنگی

  • انجمن اولیا و مربیان فرصتی طلایی برای بهبود عملکرد مدارس