گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی تهران تشریح كرد: فنون و راهبردهای بسیج برای مقابله با تهاجم فرهنگی

محسنی بناب گفت: ایمن سازی و مبارزه مستقیم فرهنگی، ترویج اندیشه های نوین، تقویت بنیه فرهنگی، تقویت عزت نفس و خودباوری، غنی سازی اوقات فراغت جوانان از جمله راهبردهای بسیج برای مقابله با جنگ نرم به شمار می روند.

1397/09/06
|
10:01
|

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو پیرامون موضوع نقش بسیج در مقابله با تهاجم فرهنگی و با حضور سید پوریا محسنی بناب مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی تهران به روی آنتن رفت.

مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی تهران در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: بعد از هشت سال جنگ تحمیلی و فعالیت بسیج در عرصه های نظامی، احساس شد که بسیج باید فعالیت نظامی را کنار بگذارد و عرصه فعالیت آن تعریف نشد.

وی در ادامه این مطلب افزود: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال 1370، بسیج برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و غرب باید وارد عمل می شد و در عرصه های مختلف اعم از سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی فعالیت می کرد. در این میان بسیج با راهبردها و روش های مختلفی به سراغ مبارزه با تهاجم فرهنگی رفت.

محسنی بناب در ادامه با اشاره به فنون و راهبردهای بسیج برای مقابله با تهاجم فرهنگی بیان کرد: ایمن سازی و مبارزه مستقیم فرهنگی، ترویج اندیشه های نوین، تقویت بنیه فرهنگی، تقویت عزت نفس و خودباوری، غنی سازی اوقات فراغت جوانان از جمله راهبردهای بسیج برای مقابله با جنگ نرم به شمار می روند.

مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی تهران همچنین اضافه کرد: علاوه براین راهبردها می توان به فنونی همچون ممانعت از ترویج ابزارهای ضدفرهنگی و ترویج روحیه کار و تلاش، کسب تجربه و مهارت افزایی در حوزه های مختلف به ویژه آبادانی و سازندگی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در قالب اردوهای جهادی اشاره کرد.

این مقام مسئول موضوعات و مشکلات اقتصادی را از جمله موانع پیش روی جامعه امروز انقلاب اسلامی ایران برشمرد و گفت: ما با مشکلات عدیده ای در زمینه اقتصادی مواجهیم اما در حال حاضر بسیج سازندگی و به ویژه گروه های جهادی در این زمینه نقش آفرینی می کنند.

محسنی بناب در مصاحبه با رادیو گفت و گو تأکید کرد: اگر در راستای توسعه و حمایت از کسب و کارهای کوچک خانگی، مشاغلی را در خانه های مردم و کارگاه های کوچک شکل دهیم بخش عمده ای از مشکلات اقتصادی کشور و معیشتی مردم حل خواهد شد.

وی عنوان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری چاره همه مسائل این است که با جهاد علمی و جهاد فکری باید به سراغ گره های اقتصادی رفت و جوانان باید این گره ها را باز کنند که طبق فرمایشات رهبری، گروه های جهادی در تهران بزرگ و شهرها و استان های دیگر مشکلات را پیگیری می کنند و اقداماتی را در راستای اشتغال زایی و کارآفرینی انجام می دهند.

مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی تهران گفت: تا به الان بیش از 400 قطب در صنایع کوچک تبدیلی در کشور شناسایی شده و در حال تقویت هستند. این ظرفیت بالقوه در حال تبدیل شدن به ظرفیت های بالفعل است.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی