گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

حجت الاسلام سلطانی مطرح كرد: باغ موزه های دفاع مقدس؛ نمود خودباوری جوانان

مسئول تشکل های دینی سازمان تبلیغات با اشاره به نمود خودباوری و تکنولوژی در باغ موزه دفاع مقدس گفت: جوانان در اوج تحریمها با تکیه بر خودباوری پهپاد با آن عظمت و مانور سیاسی را به زمین خواباندند.

1398/07/08
|
09:15
|

برنامه "گفت وگوی فرهنگی" با موضوع باغ موزه های دفاع مقدس و ظرفیت ها و کاستی های آن از نظر جذب مخاطب با حضور حجت الاسلام محمد سلطانی مسئول تشکل های دینی سازمان تبلیغات از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

حجت الاسلام سلطانی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: یکی از اقدامات موثر در باغ موزه دفاع مقدس بحث به کارگیری مباحث درست دینی است.

وی با اشاره به تأکید بسیاری از احادیث دینی درباره رجوع به گذشته و تاثیرگیری و عبرت از آن ها گفت: امیرالمومنین (ع) در حدیثی فرمودند: " به گذشته رجوع کنید و از آن تجربه بگیرید و برای آینده خود ذخیره کنید."

مسئول تشکل های دینی سازمان تبلیغات، مراجعه به موزه ها را از راه های مرور گذشته و استفاده از آن دانست و افزود: این موضوع در باغ موزه دفاع مقدس به خوبی مورد توجه قرار گرفته و اگر انتقال تجربه در باغ موزه به درستی انجام شود در آینده شاهد ثمرات بسزایی در تغییر روحیات جوانان خواهیم بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه اطلاعات اکثر جوانان و نوجوانان به دلیل فضای باز در شبکه های اجتماعی به شدت بالا رفته و در این میان شبهه های زیادی مطرح می شود تأکید کرد: ما در این شرایط باید با دو بال احساس و عقلانیت پیش رویم که این دو بال در دفاع مقدس وجود دارد.

حجت الاسلام سلطانی گفت: ما از خاطرات و زندگی نامه شهدا و نحوه جنگیدن آنها به عجین بودن عقلانیت و منطق در دفاع مقدس با احساسات پی خواهیم برد. رزمندگان فقط از روی احساس و یا عقلانیت صرف نمی جنگیدند لذا اگر مردم را در این مسائل دخیل کنیم بسیاری از شبهه ها برای جوانان حل می شود.

وی با اشاره به نمود خودباوری، ساخت و ساز و تکنولوژی در باغ موزه دفاع مقدس گفت: جوانان ایرانی در اوج تحریمها با تکیه بر خودباوری و طراحی سامانه ای پهپاد با آن عظمت و مانور سیاسی را به زمین خواباندند.

مسئول تشکل های دینی سازمان تبلیغات در خاتمه اظهار داشت: در حال حاضر دشمن تمام تلاش خود را برای کمرنگ کردن ارزش های اسلامی و انقلابی ما به کار گرفته است یکی از مصادیق مهم زنده نگه داشتن یاد شهدا، رجوع به موزه ها و استفاده از تجربیات و توجه به ظرفیت های باغ موزه های دفاع مقدس است.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی