گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

سند 2030 مغایر قانون است و مجلس سر منافع مردم مماشات نمی‌کند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو گفت: امضا و اجرای سند 2030 توسط دولت مغایر اصل 125 قانوت اساسی بوده و باید پاسخگوی آن باشد.

1399/06/21
|
12:29
|

حجت الاسلام مجید نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم در برنامه گفتگوی فرهنگی رادیو گفت‌وگو با اشاره به مساله سند 2030 به نگاه کمیسیون فرهنگی مجلس به این سند گفت: در دنیای امروز تفکراتی مدعی هستند ما می‌توانیم نیازهای بشر امروز برای خوشبختی را برآورده کرده و به سطحی برسانیم که نیازها به بهترین شکل پاسخ گرفته و آرزوها را محقق کنیم.

وی ادامه داد: مساله این است که کدام مسیر را برویم به سعادت می‌رسیم، اما مفاد این سند در نهاد مسئولان ما تزریق شده، پس عده‌ای هستند که موافق این سند هستند و برای آن نظام آموزشی و سیاسی و اقتصادی و فرهنگی تعریف کردند و مبنایی دیگر در مقابل این تفکر آمده و تصریح کرده که نگاه اومانیستی و لیبرالی ما را به سعادت نمی‌رساند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم گفت: ما با همه سند 2030 مخالفیم چون مبنای مفاد این سند و اهداف توسعه با باورها و موازین اسلامی مغایرت دارد و این مجلس درکمیسیون فرهنگی دغدغه‌مند به این موضوع ورود می‌کند.

سند 2030 را دولت با مغایرت قانونی اصل 125 قانون اساسی بدون ارجاع به مجلس پذیرفته و آن را اجرایی کرده است و دولت باید پاسخگو باشدو مجلس یازدهم بدون تردید در خصوص منافع مردم کوتاه نمی‌آید و مماشات نمی‌کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی