گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك كارشناس مسائل بین الملل: بهانه به دست دشمنان برای ایجاد جنگ روانی علیه کشور ندهیم

سردار روشنی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: مسئولان کشور نباید با اظهارنظرهای خود بهانه‌ای به دشمنان و رسانه‌های آنها برای ایجاد جنگ روانی علیه کشور بدهند.

1399/07/02
|
12:58
|

سردار داوود روشنی، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو که به صورت زنده از آنتن این شبکه رادیویی پخش می‌شد، با بیان اینکه دشمنان، امنیت ملی کشور را نشانه گرفته‌اند و در همین چارچوب نخبگان و دانشگاهیان وظیفه دارند که مردم را از اهداف دشمنان در ارتباط با این موضوع آگاه کنند و در مورد عواقب آن اطلاع رسانی کنند، افزود: در راستای مقابله با تهدید امنیت ملی کشور، موضوع مهم تلاش برای تقویت انسجام و وحدت ملی در کشور است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان کشور نیز نباید با اظهارنظرهای خود بهانه‌ای به دشمنان و رسانه‌های آنها برای ایجاد جنگ روانی علیه کشور بدهند، خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی از مواقع از داخل کشور بهانه‌هایی برای ایجاد جنگ روانی علیه کشور فراهم می‌شود و دشمنان نیز از آن سو استفاده می‌کنند.

روشنی همچنین به اهمیت نقش مردم در موضوع حفظ امنیت ملی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مردم با مشکلات معیشتی زیادی روبرو هستند و دولت می‌بایست با برنامه‌ریزی مناسب در جهت حل این مشکلات حرکت کند تا دشمن نتواند از این موضوع به عنوان حربه‌ای جهت خدشه وارد کردن به امنیت ملی کشور استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه ما باید در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، نظامی و سیاسی همیشه آماده باشیم و وقتی دشمن آمادگی ما را ببیند از نقشه‌های شوم خود عقب‌نشینی می‌کند، خاطرنشان کرد: از دیگر سو برای حفظ منافع ملی کشور باید در نهادها و مجامع بین‌المللی نیز حضور فعال تری داشته باشیم و دیپلماسی کارآمدتری را دنبال کنیم.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به همکاری برخی از کشورهای مرتجع منطقه با استکبار جهت ایجاد بی‌ثباتی و امنیت در خلیج فارس به بهانه حفظ امنیت ادامه داد: علیرغم تمام توطئه‌ها و تلاش‌های شبانه روزی مستکبران، بر اثر صبوری و استقامت مردم و هدایت‌های مدبرانه مقام معظم رهبری، قدرت ایران افزایش پیدا کرده است و سنگرهای آمریکا یکی پس از دیگری در عرصه بین الملل در حال سقوط کردن هست که نمونه اخیر آن را می‌توان در منزوی شدن آمریکا در صحن شورای امنیت به عنوان یک عضو دائم این شورا در پیشبرد قطعنامه‌هایش علیه ایران دانست.

این کارشناس مسائل بین الملل در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت حفظ وحدت در کشور اشاره کرد و گفت: این وحدت از طریق پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و کنار گذاشتن اختلافات حاصل می‌شود و ما باید در داخل کشور سیاست و صدای واحد در برابر دشمنان داشته باشیم تا آنها برای پیشبرد اهداف خود با یک سپر و یا کوه آهنین روبرو شوند و نتواند اهداف شوم خود را به پیش ببرند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نقش آمریکا در ایجاد گروه‌های تروریستی و تکفیری در منطقه افزود: در زمانی آمریکایی‌ها به بهانه مبارزه با شوروی گروه القاعده را به وجود آوردند ولی به مرور زمان القاعده و بن لادن به مهره‌های سوخته‌ای برای آمریکا تبدیل شدند و در همین چارچوب دولت واشنگتن تصمیم به نابودی آنها گرفت، آنها سپس به حمایت از ایجاد گروه‌های تروریستی دیگری چون داعش و طالبان پرداختند و در حالی که این گروه‌ها را خودشان ایجاد کرده‌اند اکنون مدعی مبارزه با آنها نیز هستند.

این کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: کشتار انسانها بی‌گناه برای آمریکایی‌ها اصلا مهم نیست و مهم این است که آنها بتوانند با استفاده از هر ابزاری به اهداف سیاسی، نظامی و استعمارگرانه‌ی خود در منطقه دست پیدا کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی