گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

سهیل احمدی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ مدیریت امام در عرصه جنگ در کنار سادگی دارای پیچیدگی‌های زیادی بود

یک کارشناس مسائل سیاسی، تاکید کرد: امام خمینی «ره» با شیوه مدیریتی و تربیتی خود تلاش کردند که مردم را در برابر جریان نفوذ حفظ کنند.

1399/07/07
|
19:02
|

سهیل احمدی، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» که با موضوع «جنگ تحمیلی و مدیریت امام خمینی «ره»در دوران دفاع مقدس» از آنتن رادیو گفت‌وگو پخش می‌شد، گفت: یکی از مواردی که در تاریخ دفاع مقدس چندان به آن توجه نشده و ما باید آن را برای مردم و جوانان به خوبی تبیین و ترسیم کنیم، مدیریت امام در این عرصه بود.

وی با بیان اینکه مدیریت امام در عرصه جنگ در کنار سادگی دارای پیچیدگی‌های زیادی بود، افزود: امام در نوع رهبری خود علاوه بر قاطعیت و تدبیر به نحوی رفتار می‌کردند که اقشار مختلف مردم با ایشان همراهی داشتند و این نوع مدیریت امام در به صحنه آمدن جوانان و اقشار مختلف برای دفاع از کشور بسیار موثر بود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه امام با شجاعت خودشان باعث می‌شدند که اقشار مختلف مردم برای دفاع از کشور در صحنه نبرد حضور پیدا کنند، گفت: حماسی بودن یکی دیگر از ویژگی‌های رهبری امام خمینی«ره» بود و این موضوع در کیفیت حضور مردم در صحنه جنگ نیز موثر بود.

وی با بیان اینکه قدرت مدیریتی امام در خنثی‌سازی عملیات روانی دشمنان بسیار موثر بود، تصریح کرد: ایشان به جوانان توجه ویژه‌ای داشتند و این موضوع در علاقه مندی جوانان برای حضور در صحنه نبرد و دفاع از کشور تاثیرگذار بود.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خودبا بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جریان نفوذ به دنبال آن بود که آنچه را که مد نظرش است به جامعه تحمیل کند و ایدئولوژی خود را در جامعه پیاده کند، تاکید کرد: امام با شیوه مدیریتی و تربیتی خود تلاش کردند که مردم را در برابر جریان نفوذ حفظ کنند و این زمینه فراهم شود که خود مردم با مولفه‌های این جریان آشنا شوند.

وی با بیان اینکه صحبت از حمله عراق به ایران در همان ماه‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی از سوی برخی از گروه‌های سیاسی در داخل کشور مطرح شد، گفت: آنها در ابتدا نمی‌خواستند که صدام به ایران حمله کند بلک با بیان این گونه سخنان می‌خواستند به امام هشدار بدهند تا امام مدیریت سیاسی کشور را به آنها واگذار کنند ولی امام متوجه اهداف آنها شد و تسلیم خواسته‌های شوم آنها نشد، پس از حمله صدام نیز آنها تصور می‌کردند که با توجه به اینکه در ماههای اولیه پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، نظام اسلامی با شکست روبرو می‌شود و آنها می‌توانند با حمایت آمریکا و غرب یک حکومت جدید در ایران به وجود آورند.

احمدی با بیان اینکه امام با گفتمان خود تصویر ذهنی مردم ایران را تغییر دادند، تصریح کرد: توان مدیریتی امام باعث شد که مردم خود به صحنه بیایند و با نفوذی‌ها مقابله کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: امام خمینی یکی از قدرتمندترین رهبران جهان در مدیریت مردم بود، البته منظور از مدیریت، مدیریت کلاسیک نیست بلکه منظور رهبری است که ایشان بر قلوب مردم ایران داشتند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی