گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

كارشناس مسائل استراتژیك: عربستان، قطب خیانت به اسلام و مسلمانان در منطقه است

حسابی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: عربستان، قطب خیانت به اسلام و مسلمانان در منطقه بوده و این امور به نیابت از آمریکا برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

1399/07/20
|
11:30
|

شهاب حسابی در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: به نظر می‌رسد که ترامپ، کشورهای عربی را به جهت عادی سازی روابط با اسرائیل به این جا رسانده است و این کشورها را از پشت پرده روابط به بیرون آورده، زیرا سال‌های سال این ارتباطات وجود داشته و تبادلاتی بین گروه‌های اعراب و اسرائیل در حال انجام بوده است. حال ترامپ به خاطر حضور برخی از صهیونیست‌های اسرائیلی در آمریکا و اعلام حمایت از آنها برای بهره‌مندی از انتخابات آتی این گام را برداشته است.

وی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی، خلاف قطعنامه‌های سازمان بین المللی کار می‌کند، گفت: ترامپ صراحتا به محمد بن سلمان می‌گفت که شما گاو شیرده هستید و باید به ما پول بدهید و الان هم در جمع طرفداران خود به صراحت اعلام کرده که ما باید از اعراب پول بگیریم.

کارشناس مسائل استراتژیک بیان کرد: نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که عملا برخی از کشورهای عربی را آمریکا نگه داشته و آن‌ها نیز تاج و تخت خود را مرهون آمریکا و دولت‌های غربی می‌باشند.

حسابی با بیان اینکه بسیاری از اوقات کشورهای عربی براساس خواسته‌های آمریکا حرکت کرده‌اند، گفت: این کشورها قدرت و پایه‌های قدرت خود را براساس حمایت از آمریکا می‌دانند و به همین دلیل تابع دستورات آن می‌باشند.

وی تصریح کرد: اصولا رژیم اسرائیل در قلب کشورهای اسلامی برای منافع مختلف غرب و ایجاد اختلاف میان مسلمانان راه اندازی شده است.

عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از مردم فلسطین بیان کرد: این اقدامی که امارات و بحرین در خصوص عادی سازی روابط با اسرائیل انجام دادند سبب شد درون فلسطینی‌ها یک وحدت رویه ایجاد شده و فلسطینیان متوجه شدند که هیچ راهی به جز مقاومت ندارند.

حسابی بیان کرد: در تعاملاتی که فلسطینی‌ها با اسرائیل داشتند آن‌ها نقض پیمان کرده و این مهم را هم دیوان دادگستری هم اعلام کرده است؛ همچنین، اسرائیل، خود را ملزم به اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل هم نمی‌داند، چراکه خود نقض‌کننده توافقات بسیاری بوده است.

وی تصریح کرد: قبل از اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی برسد مسئله فلسطین در حال فراموشی بود و جز حرکات چریکی پراکنده چیزی مشاهده نمی‌شد، اما حضرت امام (ره) با اعلام روز جهانی قدس اقدام بزرگی انجام دادند و اکنون در تمام دنیا، جمهوری اسلامی ایران محور مقاومت شناخته می‌شود.

کارشناس مسائل استراتژیک گفت: مردم فلسطین و اعرابی که حامی فلسطین هستند به این نتیجه خواهند رسید که به این حکام نمی‌توانند تکیه کنند و باید متکی به خود مردم فلسطین باشند.

وی با تاکید بر اینکه حکومت‌های دیکتاتوری پایدار نخواهند ماند، گفت: عربستان قطب خیانت به اسلام و مسلمانان بوده و این خیانت‌ها را به نیابت از آمریکا برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی