گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

صدرالحسینی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ امنیت پایدار منطقه در گرو نابودی رژیم صهیونیستی است

یک کارشناس مسائل غرب آسیا تاکید کرد که امنیت پایدار منطقه در گرو نابودی رژیم جعلی صهیونیسم است.

1399/08/05
|
07:56
|

سیدرضا صدرالحسینی درمصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: امنیت پایدار به معنای این است که یک کشور بتواند از لحاظ فرهنگی، نظامی، سیاسی، اقتصادی شرایطی را فراهم آورد تا بدون دغدغه به منافع ملی خود بپردازد.

وی افزود: منطقه ما دارای شرایط ژئوپلتیک خاصی بوده و در سالیان بسیار دور منطقه غرب آسیا و خلیج فارس منطقه منازعات مختلف برای قدرت‌ها بوده است و اگر کشوری بتواند این منطقه را به دست بگیرد می‌تواند بخشی از نظام بین الملل را به دست بگیرد و به همین دلیل است که بسیاری از کشورها سعی دارند تا در حوزه امنیتی این منطقه حضور داشته باشند.

کارشناس مسائل غرب آسیا بیان کرد: باید به این مسئله توجه داشت که متاسفانه امنیت این منطقه با ایجاد و تامین امنیت رژیم صهیونیستی گره خورده است و یکی از دلایلی که آمریکایی و دیگر متحدان‌شان می‌خواهند در این منطقه حضور نظامی داشته باشند به این خاطر است تا رژیم صهیونیستی امنیت داشته باشد.

صدرالحسینی بیان کرد: همه اقداماتی که آمریکا و هم‌پیمانانش در رینگ این منطقه تعریف کرده‌اند محورش رژیم صهیونیستی بوده و موضوع امنیت در غرب آسیا را نمی‌توان مورد تجزیه و تحلیل انجام داد مگر اینکه نقش مخرب این رژیم را هم متوجه باشیم.

وی با بیان اینکه هر چقدر منطقه ناامن تر باشد، این مهم برای رژیم صهیونیستی مطلوب تر است، گفت: آمریکایی‌ها تلاش داشته و دارند تا کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی عادی سازی یا همان آشکار سازی روابط را داشته باشند.

کارشناس مسائل غرب آسیا با تاکید بر اینکه ایجاد و خلق رژیم صهیونیستی به معنای خلق ناامنی در جهان اسلام و غرب آسیا است، گفت: دست اندازی‌هایی که رژیم صهیونیستی بر سرزمین‌های اسلامی در این منطقه کرده، ایجاد یک زرادخانه هسته‌ای قابل توجه که بسیار بیشتر از ظرفیت رژیم صهیونیستی بوده و اندیشه‌های موهوم و پلیدی که صهیونیسم برای کل جهان دارد تهدید آمیز است.

صدرالحسینی بیان کرد: آمریکایی‌ها به عنوان مهم ترین حامی اسرائیلی‌ها مطرح هستند، با آنکه نمی‌توان انگلیسی‌ها را نادیده گرفت، اما سه عنصر رسانه، پول و طلا در اختیار صهیونیسم بوده و از همین طریق رژیم صهیونیستی به دنبال توسعه سرزمینی و فکری است.

وی خاطر نشان کرد: در طول 30 سال گذشته تعداد جنگ‌هایی که این رژیم ایجاد کرده بسیار طولانی و موهوم است، به همین دلیل موضوع رژیم صهیونیستی تا در منطقه غرب آسیا به طور کامل حل نشود امنیت پایدار هم در این منطقه ایجاد نخواهد شد.

کارشناس مسائل غرب آسیا خاطر نشان کرد: اخیرا با استفاده ازجدال‌های خرد و عادی سازی روابط با امارات و به کارگیری این کشورهای کوچک در منطقه اهداف خود را جلو می‌برند که هدف آن‌ها حفظ رژیم صهیونیستی و جلوگیری از انقلاب اسلامی است. همچنین، برای انجام این مهم یک پدید غیرواقعی را هم به نام ایران هراسی مطرح می‌کنند که در واقع این یک پوششی برای اهداف واقعی است.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی