گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

مشایخی پور در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ انقلاب اسلامی هژمون آمریکا را از بین برد

استاد دانشگاه گفت: آنچه بیش از همه باعث شد هژمونی آمریکا از بین برود ظهور پدیده‌ای به نام انقلاب اسلامی بود.

1399/09/01
|
13:33
|

برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو با موضوع افول آمریکا، سناریوهای آینده نظم بین الملل در راهبرد جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر محمد علی مشایخی پور، مدرس دانشگاه به روی آنتن رفت.

مشایخی پور در خصوص فروپاشی هژمونی امریکا توضیح داد: این روزها بحث افول امریکا نه تنها از طرف جمهوری اسلامی ایران مطرح می شود، بلکه در داخل آمریکا هم از اندیشمندان و سرشناسان آمریکایی نیز شنیده می‌شود که آمریکا روبه افول است.

وی در ادامه گفت: امریکا دیگر آن قدرت سابق را ندارد، شکست و تزلزل به وضوح در این کشور قابل مشاهده است به عنوان نمونه وضعیت انتخابات آمریکا و زیر سوال بردن آن، مدیریت نکردن اوضاع کرونا و دیگر مسائل نشانه هایی از بی نظمی حاکم بر آمریکاست که خود دلیلی بر افول آن است.

مشایخی پور در پاسخ به اینکه بعد از افول و از بین رفتن هژمونی آمریکا وضعیت ایران به چه صورت است و چه اقداماتی را باید انجام دهد، افزود: آنچه بیش از همه باعث شد هژمونی امریکا از بین برود ظهور پدیده ای به نام انقلاب اسلامی بود. باید ببینیم این انقلاب چه دستاوردی داشت که باعث شد دشمن را زمین بزند و در مقابل او که خود را ابر قدرت جهان می‌داند ایستادگی کند. مبنای این انقلاب اندیشه است،اندیشه ای که بر پایه اسلام و تعالیم الهی بوده است.

این مدرس دانشگاه در ادامه تصریح کرد: در جهان پساآمریکا اندیشه برتر،جامع تر و مطلوب تر می‌تواند قد علم کند؛ اندیشه ای که والا باشد می تواند به نیاز های انسان پاسخ بدهد و اسلام چنین اندیشه را عیان ساخته و نماینده آن هم انقلاب اسلامی ایران است.

وی در پایان با اشاره به جمله حضرت امام(ره) که «اسلام سنگر های کلیدی جهان را فتح خواهد کرد» به این نکته تاکید کردکه اگر آن ایران قوی شکل بگیرد نه تنها به عنوان 4قطب اصلی بلکه به عنوان یکی از قطب های کلیدی جهان ابراز وجود خواهد کرد به واسطه اندیشه و آرمان های مستحکمی که به پشتوانه خود دارد.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی