صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات: هزینه نذر در سفر مشهد در اختیار فقرا قرار گیرد

حریزاوی معتقد است کسانی که نذر دارند و به زیارت امام رضا(ع) می‌رفتند و امسال برایشان مقدور نیست، نذرها را مدیریت و در اختیار فقرا قرار دهند.

1399/04/09
|
10:30

حجت الاسلام روح الله حریزاوی (معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی) به مناسبت هفته کرامت مهمان برنامه صبح‌وگفت‌وگو رادیو گفت‌وگو بود.

حریزاوی با اشاره به نکته‌ای درباره کرامت امام رضا(ع) و هجرت ایشان به ایران و همچنین خواهرشان حضرت معصومه(س) گفت: ما معتقدیم تشیع و حفظ دین منوط به دو هجرت امام علی(ع) از حجاز به عراق و تأسیس حکومت دینی و مبارزات او با جریان‌های منحرف و هجرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) به ایران و تأسیس حکومت شیعی است.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات ادامه داد: همه ما مدیون این هجرتیم و در موضوع جهاد هم یکی جهاد امام حسین(ع) در روز عاشورا و دیگری جهاد نهایی حضرت مهدی(عج) است.

حریزاوی یادآوری کرد: به جهت دینی که ما به امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) داریم دهه کرامت باید به شیوه‌ دیگری باشد و تأثیر خاصی در زندگی ما داشته باشد.

وی افزود: حضرت معصومه(س) با حضورشان در قم نهاد علم و فقاهت را تأسیس کرد و علمای دین گرداگرد دختر دردانه موسی‌بن جعفر(ع) جمع شدند.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات با اشاره به موضوع کرامت گفت: اگر «کرامت» بخواهد به فارسی ترجمه شود، کلمه یکسانی ندارد و نمی‌توانیم تک کلمه در ترجمه‌اش به کار بریم و در فارسی ترکیبی از بخشایش، بزرگی، توجه به دیگران و همدلی است؛ یعنی همزمان ممکن است ده مفهوم را در خود جای داده باشد.

حریزاوی بیان کرد: حالا ماییم و رزمایش مواسات و مشکلات اقتصادی برای قشری که جز یارانه چیز دیگری ندارند و مشاغلشان تعریف شده و گرفتار مسائل معیشتی هستند.

وی گفت: همان‌طور که رهبر عزیز فرمان دادند در ماه مبارک از نیمه شعبان تا عید فطر رزمایش و مواسات و همدلی به وجود آمد، برادرانه به داد فقرا رسیدند، انشاءالله کسانی که نذر دارند و به زیارت امام رضا(ع) می‌رفتند و امسال برایشان مقدور نیست، نذرها را مدیریت و در اختیار فقرا قرار دهند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو