صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سخنگوی كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی: شکایت کارگران هفت تپه مورد بررسی قرار گرفت

علی خضریان با اشاره به اعتراضات کارگران هفت‌تپه گفت: تعدادی از کارگران با حضور در مجلس و برگزاری نشست مشترک با مسئولان اجرایی مشکلات خود را مطرح کردند و کمیسیون اصل 90 برای حل مشکلات معیشتی و همچنین نحوه خصوصی‌سازی به این پرونده ورود کرد.

1399/05/20
|
15:04
|

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت‌وگو در بخش ویژه "باسخنگویان" در خصوص بررسی عملکرد کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با دکتر علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علی خضریان از رسیدگی به چند پرونده در کمیسیون اصل 90 خبر داد و گفت: یک موضوع رسیدگی به اعتراضات کارگران هفت‌تپه است زیرا این کارگران هم درباره نحوه خصوصی‌سازی و هم عقب‌ماندگی دستمزد و حقوق‌هایشان معترض هستند.

وی اظهار کرد: در این راستا به همراه تعدادی از نمایندگان به شوش رفتیم، در جمع کارگران حضور پیدا کردیم و اعتراضات آنها را شنیدیم و حدود یک روز با آن‌ها گفتگو کردیم. همچنین با مسئولین استانی و مالکین هفت‌تپه گفتگو کردیم.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از رسیدگی مجلس به اصل خصوص‌سازی‌ها در کشور ورود کرده است، عنوان کرد: به کارگران قول دادیم صدای آن‌‌ها را به مجلس می‌رسانیم و از آن‌ها دعوت خواهیم کرد با مسئولین کشوری در حوزه اجرایی و نظارتی به موضوع هفت‌تپه و خصوصی‌سازی ورود شود. در همین راستا روز چهارشنبه هفته قبل میزبان جمعی از این کارگران در مجلس بودیم.

وی با اشاره به اینکه شب یکشنبه پیرو مصوبه‌ای، جلسه‌ای با مسئولین عالی دولتی درباره کارگران هفت‌تپه برگزار کردیم، عنوان کرد: قرار شده است مشکلات معیشتی و معوقات حقوقی آن‌‌ها برطرف شود. همچنین قرار است مجلس جلسه ‌ای را در این باره برگزار کند.

این نماینده مجلس اشاره کرد: یکی از مسائلی که باعث نگرانی کارگران شده بود، موضوع بیمه این عزیزان به دلیل بدهی کارفرما به تأمین اجتماعی است که خوشبختانه از روز چهارشنبه کارها انجام شد و مجدداً بیمه این عزیزان برقرار شد.

خضریان درباره دیگر پرونده‌ای که کمیسیون اصل 90 مورد بررسی قرار داده است توضیح داد و گفت: شکایت تعدادی از فارغ التحصیلان و دانشجویانی در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت. این افراد متاسفانه تحت ظلم بورسیه‌ها در جایگاه دانشگاهی و همچنین جذب در دانشگاه‌ها دچار مشکل شده بودند. مسئولین وزارت علوم نسبت به کلیت این موضوع اذعان دارند و قرار شده است نسبت به رفع این مشکلات اقدام کنند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو