صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

استفاده از ایده ها و پیشنهادات مردمی برای تسهیل فرزندآوری در کشور

مسئول روابط عمومی موسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب اسلامی دفتر قم در رادیو گفت‌وگو گفت: به دنبال هم اندیشی و ایده پردازی هستیم تا مسیر فرزندآوری برای عموم مردم به خصوص جوانان تسهیل شود.

1399/06/19
|
15:00
|

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا ملا احمدی،در مصاحبه با برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو که به صورت زنده از آنتن این شبکه رادیویی پخش می شد ، در مورد برگزاری نشست بررسی راهکارهای مردمی جهت تسهیل فرزندآوری خاطر نشان کرد: از سال 1391 که مقام معظم رهبری خطرات کاهش جمعیت را به صورت صریح متذکر شدند قریب به 30 مرتبه به صورت علنی بر ضرورت پیگیری این موضوع تاکید کردند و در سالهای اخیر از جمله در دیدار با نمایندگان مجلس با ادبیات گله مندی این موضوع را مطرح کردند و خواستار پیگیری جدی تر موضوع شدند .

وی با بیان اینکه طی این سالها مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی تلاش‌هایی را برای این موضوع انجام داده ولی ثمره مطلوبی به همراه نداشته است، گفت: به نظر می‌رسد یکی از بهترین راهکارها برای حل این مسئله تکیه کردن به قوه محرکه کشور یعنی مردم است مردم هر جایی که وارد شده اند توانسته اند باری را از دوش نهادهای حاکمیتی بردارند برای تحقق این امر نیازمند این هستیم که با ارائه یک سری پیشنهادات عملیاتی وارد صحنه شویم و راه را برای فرزند آوری هموار کنیم.

ملا احمدی با بیان اینکه علاوه بر عوامل حاکمیتی و سیاستگذاری که بعضاً باعث کاهش جمعیت شده است یک سری عوامل فردی نیز در این زمینه موثر بوده اند، خاطرنشان کرد: این عوامل باید توسط هیات های اندیشه ورزی احصا شوند و برای حل آن اقدام صورت بگیرد .

مسئول روابط عمومی موسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب اسلامی دفتر قم، افزود : نشست امروز هم به نوعی نشست هم اندیشی و ایده پردازی است و به دنبال راهکارهایی هستیم که مسیر فرزندآوری برای عموم به خصوص جوانان هموار شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو