صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

منتظری به رادیو گفت‌وگو خبر داد: نهایی شدن طرح "خانواده و جمعیت" تا یکماه آینده

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از نهایی شدن طرح "خانواده و جمعیت" تا یکماه آینده و بررسی آن در صحن مجلس خبر داد.

1399/07/01
|
09:58
|

غلامرضا منتظری در مصاحبه با بخش ویژه "باسخنگویان" در برنامه زنده "صبح و گفتگو" جمعیت و خانواده را از جمله اهم موضوعات مورد بحث در کمیسیون متبوع‌اش دانست و گفت: ما حتی خارج از ساعات رسمی مجلس در کمیسیون حاضر شده تا ظرف یکماه طرح خانواده و جمعیت را آماده کنیم.

وی به رادیو گفت‌وگو گفت: در اینباره از دستگاه‌های مرتبط دعوت می‌شود تا نظرات همگان را بشنویم.

منتظری همچنین فضای مجازی و پیام رسان‌های داخلی را از دیگر دستورکارهای کمیسیون فرهنگی برشمرد و افزود: تجربیات موفق باید در گفتگو و مذکرات مختلف به هم گره خورده و در این بخش هم از کارشناسان مختلف در فضایی صمیمی و صادقانه دعوت می‌کنیم.

وی مجلس را دارای دو بال پرواز "قانون و نظارت" خواند و افزود: مجالس در ادوار پیشین از نقش نظارتی خود استفاده نکردند؛ لذا مجلس یازدهم و خاصه کمیسیون فرهنگی بر آن است از تمام ظرفیت خود بدین منظور استفاده کند.

منتظری از آماده سازی طرحی به منظور ارتقای مدل موثر نظارت مجلس خبر داد و گفت: ما از معاونت‌های مختلف وزارت ارشاد بصورت جداگانه دعوت به عمل می‌آوریم تا در خصوص منابع و اعتبارات گزارش دهند و اگر موانعی پیش رو دارند، بازگو شود.

این نماینده مجلس نظارت میدانی را شق دوم وظایف خانه ملت خواند و تصریح کرد: ما باید در تماشاخانه‌ها، ورزشگاه‌ها و... حضور یافته و محصولات تولیدی را ارزیابی کنیم.

منتظری با بیان اینکه اعضای کمیسیون فرهنگی تنها نباید در اتاقی در بسته بنشینند و گفتگو کنند، افزود: باید از نگاه و تجربه کارشناسان تخصصی برای ارزیابی و پیشنهادات سازنده بهره گیری کنیم.

وی در ادامه طرح "جمعیت و خانواده" را موجب سهولت در امر ازدواج جوانان خواند و تصریح کرد: مصوبات قبلی بخوبی عملیاتی نشد و در طرح جدید فهرست موانع را احصا کرده که بخشی فرهنگی و بخشی اقتصادی است.

منتظری گفت: ما برای خود برشی زمانی تعریف کرده‌ایم و در قدم اول نظر دستگاه‌ها را دریافت می‌کنیم و در حوزه نظارتی [نیز وارد می‌شویم].

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان تاکید کرد: ما با خود و خدای خود قرار گذاشتیم با روحیه‌ای جهادی به مردم خدمت کنیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو