صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

هیچ اهدا کننده ای در ریسک ابتلا به کرونا قرار ندارد

عضو هیئت مدیره و بازرس انجمن هماتولوژی ایران با اعلام اینکه تمام پروتکل‌ها از سوی سازمان انتقال خون در نظر گرفته می‌شود، ادامه داد: هیچ اهدا کننده‌ای در ریسک ابتلا به کرونا قرار ندارد.

1399/08/28
|
12:01
|

دکتر مجید مختاری، عضو هیئت مدیره و بازرس انجمن هماتولوژی ایران در مصاحبه با برنامه صبح و گفتگو در خصوص کمبودهای ناشی از کووید-19 در بانک انتقال خون اظهار کرد: اهداکنندگان تامین کننده مناسب و کافی خون در کشور بوده‌اند و در فصول سرد همواره با کاهش اهدا روبرو بودیم.

وی ادامه داد: در دوران کرونا، مراجعات کاهش پیدا کرده است و مردم نسبت به ابتلا به کرونا نگرانی دارند.

مختاری با اعلام اینکه تمام پروتکل ‌ها از سوی سازمان انتقال خون در نظر گرفته می‌شود، ادامه داد: هیچ اهدا کننده‌ای در ریسک ابتلا به کرونا قرار ندارد.

وی نیاز به خون را مستمر خواند و تصریح کرد: این نیاز با هیچ چیز دیگر جایگزین نمی‌شود.

مختاری ادامه داد: دریافت کنندگان خون چشم انتظار حمایت و یاری اهدا کنندگان هستند تا خون مورد نیاز بدنشان تامین شود.

وی افزود: جا دارد به همکاران سازمان انتقال خون خسته نباشید بگویم که روزهای پرکاری را پشت سر می‌گذارند. شاخص اهدای خون کشور خوب است ولی در تهران 160 مرکز بیمارستانی بصورت روزانه با چالش اهدا روبرو هستند.

مختاری گفت: مردم اگر یک ساعت زمان بگذارند، نیاز حیاتی یک فرد را رفع می‌کنند و عده‌ای بدون این فراورده‌های خونی، ادامه زندگی‌شان به چالش کشیده می‌شود.

وی همچنین موارد اورژانسی را دارای اهمیت دانست و تصریح کرد: از هموطنان خواهش می‌کنم به پویش نذر خون لبیک گویند و نیاز یک هموطن را رفع نمایند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو