رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

تحریم؛ ابزار دشمن برای تحریف چهره جمهوری‌اسلامی

کارشناس مسائل بین الملل، اظهار کرد: سیاست تحریف که از سوی دشمنان جمهوری اسلامی ایران دنبال می شود ،تقویت کننده تحریم هاست و در واقع دشمنان تلاش دارند چهره تحریف شده ایران را با استفاده از تحریم ها محقق کنند.

1399/05/11
|
14:15

سیدجلال فیاضی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، ایران با تحریم کشورهایی چون آمریکا روبرو بوده،خاطرنشان کرد: هدف اصلی این تحریم ها این است که ایران از آرمان های ملی و بین المللی خود عقب نشینی کند.

وی با بیان اینکه ایران در بعد ملی به دنبال خودکفایی در عرصه های مختلف از جمله اقتصادی است خاطرنشان کرد: در عرصه منطقه ای و بین‌المللی نیز ایران با حمایت از مقاومت نقشه های استراتژیک دشمنان در ارتباط با موضوع خاورمیانه را نقش بر آب کرد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه تحریم ها دو هدف ملی و بین المللی را پیگیری می کند، ادامه داد: آنها می خواهند ما در حوزه مسائل اقتصادی وابسته باشیم تا از طریق تحریم ها بتوانند به ما فشار بیاورند و تنها راهکار در برابر این موضوع، تکیه بر اقتصاد مقاومتی، است.

فیاضی با بیان اینکه ما باید بر منابع انسانی خود در داخل کشور متمرکز و در تعاملات اقتصادی با دوستان و کشورهای همسایه خود تعامل بیشتری داشته باشیم ،گفت: طبیعی است که کشورهایی که بدعهدی نشان داده و به تعهدات خود عمل نکرده اند، نمی‌توانند همپیمان و شریکان تجاری خوبی برای ایران باشند.

فیاضی همچنین با بیان اینکه دشمنان به دنبال این هستند که با تحریم ها نقش ایران را در منطقه و در حوزه جریان مقاومت کمرنگ کنند، ادامه داد : از دیگر سو در کنار تحریم ها آنها سیاست تحریف واقعیت ها را در پیش گرفته اند ما اکنون دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی در کشور هستیم ، امادشمنان تلاش می‌کنند این مشکلات را بزرگ جلوه دهند و به گونه ای این تصور را در مردم ایجاد کنند که این مشکلات در ساختار جمهوری اسلامی قابل حل نیست و نمی توانیم با اتکا به توانمندی های داخلی مشکلات را حل کنیم.

فیاضی خاطرنشان کرد: سیاست تحریف در واقع تقویت کننده سیاست تحریم است و حامیان این سیاست تلاش دارند جریان تحریف شده را با اتکا به تحریم ها محقق کنند.

دسترسی سریع
رویداد