رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) "خانه خالی" در اختیار ندارد

رئیس ستاد اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی «ره»،اظهار کرد: هیچ خانه خالی در اختیار این ستاد نیست.

1399/05/15
|
15:45
|

حجت نیکی ملکی، در مصاحبه با بخش باسخنگویان برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو، با بیان اینکه در روز یکشنبه هفته جاری از طرف این ستاد هفتاد میلیارد تومان اقلام پزشکی تولیدی ستاد برای مقابله با کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت، گفت: در این اقلام پزشکی علاوه بر دارو به منظور حمایت اقشار محروم جامعه ،100 هزار گان، 100 هزار کیت تشخیص و صد هزار ماسک n95 برای استفاده پزشکان، پرستاران و مدافعان سلامت در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است .

وی همچنین با بیان اینکه از روز گذشته مرحله سوم« پویش احسان» به منظور حمایت از دانش‌آموزان مناطق محروم آغاز شد، افزود: در همین چارچوب با توجه به شرایط اقتصادی کشور و همچنین شیوع ویروس کرونا ، یک میلیون بسته لوازم تحریر بالغ بر 150 هزار میلیارد تومان که شامل کیف، دفتر ،مداد و خط کش و همچنین بسته های بهداشتی است درنظر گرفته شده که این بسته ها از طریق گروه های جهادی به دست این دانش آموزان مناطق محروم‌ می‌رسد.

نیکی ملکی با تاکید بر اینکه این لوازم تحریر همه ایرانی هستند گفت: به واسطه این اتفاق صد مجموعه تولیدی لوازم تحریر که دچار مشکل شده بودند احیا شدند و 30 مجموعه جدید شکل گرفتند و در مجموع می‌توان گفت در این اتفاق دو هزار شغل احیا و یا به صورت جدید ایجاد شد.

این مقام مسئول در ستاد اجرایی فرمان امام خمینی همچنین در پاسخ به سوال پیامکی که به این برنامه ارسال شده بود مبنی بر اینکه چرا در این شرایط اقتصادی کشور ،ستاد اجرایی فرمان امام خمینی، خانه‌های خالی که در اختیار دارد تعیین تکلیف نمی‌کند افزود: خانه خالی در اختیار این ستاد نیست و مأموریت این ستاد اجرای اصل 49 قانون اساسی است .

وی اعلام کرد : این ستاد در راستای تامین مسکن در مناطق محروم ، ساخت 50 هزار واحد مسکونی در سطح کشور را در استانهای مختلف همچون قزوین زنجان و.. آغاز کرده است.

دسترسی سریع
رویداد