رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل آمریكا در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: شانس ترامپ برای پیروزی در انتخابات 2020 همچنان بالا است

یک کارشناس مسائل آمریکا، اظهار کرد: شانس ترامپ همچنان برای انتخاب شدن به عنوان رئیس‌جمهور مجدد آمریکا بالا است و در همین راستا او تلاش می‌کند با ایجاد شکاف اجتماعی و بیان اظهارات نژادپرستانه طرفداران خود را به پای صندوق‌های رای بکشاند.

1399/06/19
|
15:37
|

حمیدرضا غلام‌زاده، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، در ارتباط با درگیری‌های اخیر در آمریکا و ادامه اعتراضات در برخی از شهرهای این کشور گفت: از سال‌های پیش مشکلاتی در پوسته جامعه آمریکا وجود داشته که اکنون با توجه به شیوع ویروس کرونا و مسائل اقتصادی و سیاسی موجود در این کشور، علنی شده است.

وی با بیان اینکه در آمریکا بحران هویتی در حال ایجاد شدن است، افزود: اکنون مردم آمریکا با بحران‌های جدی روبرو هستند و اختلافات طبقاتی سیاسی و اقتصادی باعث شده که به نوعی بحران هویتی در این کشور به وجود آید.

این کارشناس مسائل آمریکا، گفت: از یک طرف، سیاه پوستان و اقلیت‌ها در آمریکا حضور دارند که این افراد در پی شیوع ویروس کرونا بیشترین صدمات را از این موضوع متحمل شدند و از طرف دیگر کارگران سفید پوست در آمریکا هستند که این گروه نیز با مشکل بیکاری روبرو است و آن‌ها بعضاً به خاطر حضور مهاجران شغل‌های خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه اقلیت‌ها و سیاه پوستان در آمریکا عموماً طرفدار دموکرات‌ها هستند و سفیدپوستان از جمله سفید پوستانی که کارگر هستند طرفدار جمهوری خواهان هستند، خاطر نشان کرد: این دو گروه در مسائل سیاسی با هم اختلاف نظر دارند ولی در مباحث اجتماعی و وجود بی‌عدالتی در آمریکا اتفاق‌نظر دارند و درگیری‌هایی که بین آن‌ها ایجاد می‌شود به خاطر این اختلاف نظرهای سیاسی است.

غلام‌زاده در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه فضای اجتماعی و هویت اجتماعی بر روی نتایج انتخابات پیش رو در آمریکا تاثیرگذار است، گفت: برخلاف برخی از اظهارنظر‌ها من معتقدم که ترامپ همچنان از شانس بالایی برای پیروزی در انتخابات 2020 برخوردار است و در همین چارچوب سعی می‌کند با شکاف اجتماعی و بیان اظهارات نژادپرستانه طرفداران خود را به پای صندوقهای رای بکشاند.

دسترسی سریع
رویداد