رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس: اگر واشنگتن قلدری کند، باید منتظر عواقبش باشد

مالکی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه ایران به عنوان یک کشور قدرتمند منطقه از منافع خود کوتاه نمی‌آید، اظهار کرد: باید از ظرفیت‌های موجود در بند 11 و 12 برجام به نفع خودمان استفاده کنیم.

1399/06/26
|
13:45
|

فداحسین مالکی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، در ارتباط با طرح سه فوریتی نمایندگان مجلس برای مقابله با شیطنت‌های اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها علیه ایران از جمله راه‌اندازی مکانیزم ماشه گفت: آمریکایی‌ها بعد از شکست‌های پی درپی که در صحنه بین‌المللی با آن روبرو شدند به سراغ استفاده از مکانیزم ماشه رفتند و اکنون نیز در راستای اهداف و اقدامات خود کشورهای کوچک منطقه را مجبور کرده‌اند روابطشان را با اسرائیل عادی کنند.

وی با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از نزدیک تحولات را رصد می‌کند و قطعاً در برابر هرگونه اقدام از سوی آمریکا این حق برای ایران محفوظ است که از منافع خود دفاع کند و نسبت به این گونه اقدامات واکنش نشان دهد، افزود: ایران به تمام تعهدات خود در مورد برجام عمل کرده و در چارچوب برجام نیز برخی از تعهدات خود را کاهش داده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه این از وظایف ذاتی مجلس است که از منافع و حقوق کشور دربرابرزورگویان دفاع کند، خاطرنشان کرد: بند 11 و 12 برجام باعث می‌شود که ایران دستش پر باشد و آمریکایی‌ها دستشان خالی باشد و این ظرفیتی است که ما باید از آن استفاده کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به برخی از تلاش‌های آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی در منطقه برای به خطر انداختن منافع ایران‌ گفت:ایران به عنوان یک کشور قدرتمند منطقه از منافع و امنیت خود کوتاه نمی‌آید و اگر واشنگتن بخواهد قلدری کند، باید منتظر عواقبش باشد.

فداحسین مالکی، با اعتقاد بر اینکه بعید است آمریکا بتواند در موضوع مکانیزم ماشه به موفقیتی دست پیدا کند، چراکه اعضای شورای امنیت نیز با استفاده از این مکانیزم توسط آمریکا مخالفت کرده‌اند و در واقع پروسه‌ای آغاز نشده که آمریکایی‌ها بخواهند آن را ادامه دهند، تصریح کرد: اگر اروپایی‌ها در این زمینه بر خلاف تعهدات خود عمل کنند اعتبارشان را در صحنه جهانی از دست می‌دهند.

این نماینده مجلس همچنین اظهار کرد: تکلیف طرح سه فوریتی مورد اشاره هفته آینده در مجلس مشخص می‌شود و ما بر اساس مصلحت نظام عمل خواهیم کرد‌ و تصمیم‌گیری می‌کنیم.

دسترسی سریع
رویداد