رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

نیكی ملكی در رادیو گفت‌وگو خبر داد: افتتاح 15مدرسه کانکسی برای عشایر

رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) از اقدام به ساخت 1900مدرسه با سرمایه گذاری 985میلیارد تومان خبرداد وگفت: در روز یکشنبه 15مدرسه کانکسی برای عشایر در دستور افتتاح داریم.

1399/07/02
|
14:34
|

حجت الله نیکی ملکی در مصاحبه با بخش ویژه "باسخنگویان" در برنامه زنده "رویداد" رادیو گفت‌وگو با اشاره به برنامه‌های ویژه ستاد در روز پنجشنبه، اعلام کرد: این برنامه‌ها مربوط به افتتاح دو کارخانه در آذربایجان غربی است که محصولِ یکی ساخت درهای ضد سرقت است و سالانه 19هزار و 500 عدد در تولید می‌کند.

وی ادامه داد: این کارخانه با سرمایه گذاری 72 میلیارد ریالی توسط ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) راه اندازی شده و 205 شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده است.

نیکی ملکی افزود: کارخانه دوم با حضور مدیرعامل بنیاد برکت افتتاح خواهد شد و در ارومیه واقع است و به تولید نخ‌های دوخت و گلدوزی با ظرفیت 1000 تن اختصاص دارد و با سرمایه گذاری 100 میلیارد ریالی ایجاد شده که برای 165 نفر ایجاد اشتغال کرده است.

وی افزود: سرمایه گذاری‌های بنیاد برکت مختص کارخانه‌هایی است که دچار مشکل شده‌اند و بدلیل برخی بحران‌ها از تولید باز مانده‌اند و یا مختص بنگاه‌هایی است که قصد افزایش ظرفیت دارند.

نیکی ملکی افزود: در مجموع ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) در راستای افتتاح و تاسیس کارخانه‌ها فعال بوده و این مهم را در دستور کار داریم که بصورت مستمر اتفاق می‌افتد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) همچنین از افتتاح مدارس در روز یکشنبه هفته آتی خبر داد و افزود: ما برای ساخت مدارس سرمایه گذاری زیادی کرده‌ایم و هفته آینده 150 مدرسه جدیدِ این بنیاد افتتاح خواهد شد که آمار تعداد مدارس بهره برداری شده را تا 1400 مدرسه ارتقا می‌دهد.

نیکی ملکی از اقدام به ساخت 1900 مدرسه با سرمایه گذاری 985 میلیارد تومان خبر داد و گفت: در روز یکشنبه 15 مدرسه کانکسی برای عشایر در دستور افتتاح داریم.

وی ادامه داد: برای تعدادی از دانش آموزان که بدلیل نبود امکانات حمل و نقل از تحصیل باز مانده‌اند، 10 دستگاه ون تهیه کردیم که در اختیار بازماندگان از تحصیل سیستان و بلوچستان قرار می‌گیرد.

نیکی ملکی در رابطه با پراکندگی جغرافیایی مدارس مذکور به رادیو گفت‌وگو، گفت: این مدارس تمام مناطق کشور و استان‌های مختلف را شامل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در همه استان‌ها، مناطق محروم را پوشش می‌دهیم و هیچ یکی از مدارس ساخته شده در استان‌های غیر محروم ایجاد نشده‌اند.

دسترسی سریع
رویداد