رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

حجت الله فیروزی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ وضعیت رأی اعتماد رزم‌حسینی مشخص نیست

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با کنایه خطاب به روحانی گفت: دولت محترم بر مردم منت گذاشت و آقای رزم‌حسینی را بعنوان وزیر صمت به مجلس پیشنهاد کرد.

1399/07/02
|
15:18
|

حجت الله فیروزی در مصاحبه با برنامه زنده "رویداد" رادیو گفت‌وگو، با اشاره به اینکه معرفی وزیر پیشنهادی صمت به کمیسیون صنایع مجلس ارجاع شده و گزارش بررسی‌ها باید به صحن علنی برود، افزود: روز یکشنبه بعد از ظهر به این موضوع اختصاص داده شد تا از آقای رزم حسینی دعوت می‌کنیم و ایشان برنامه‌هایشان را مطرح کنند.

وی ادامه داد: در فرصت یکی دو روزه که تا روز یکشنبه باقی است، استعلام‌های مربوطه را از وزارت علوم در خصوص مدارک تحصیلی ایشان اخذ کرده و سایر سوابق را نیز استعلام می‌کنیم و وضعیت شخصی و برنامه‌های ایشان را بررسی خواهیم کرد.

فیروزی افزود: همچنین بدلیل تسری در تعیین تکلیف وزاتخانه صمت، روز سه شنبه یا چهارشنبه آینده در صحن جلسه علنی داریم و درباره گزینه پیشنهادی دولت تصمیم گیری خواهیم کرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص تبعات بدون وزیر بودنِ وزارتخانه صمت طی 4 ماه گذشته به رادیو گفت‌وگو، گفت: ما سه حوزه بسیار مهم در وزارت صمت داریم که نخست حوزه صنعت و معدن بعنوان مهم ترین بخش‌های تولیدی کشور است و خاصه در سال جهش تولید انصاف بود این وزارتخانه زودتر تعیین تکلیف می‌شد.

فیروزی با بیان اینکه در شش ماهه سالجاری باید حرکتی اساسی در حوزه تولید می‌داشتم ولی متاسفانه چنین مهمی رخ نداده است، گفت: صادرات بعنوان زیر مجموعه وزارت صمت، از ضروریات شرایط کنونی ماست چراکه ارزآوری داشته ولی بدلیل نبود وزیر مشکلاتی عدیده در این خصوص داشتیم.

وی ادامه داد: در حوزه داخلی نیز نیازهای عمومی مردم به وزارت صمت وابسته بود و در حقیقت حوزه تامین نیازهای مردم از جمله بازرگانی داخلی در کنار حوزه اصناف و تنظیم بازار بدلیل نبود وزیر، با مشکلات قیمتی در بازارهای مختلف روبرو بود.

فیروزی تاکید کرد: متاسفانه همواره مردم متحمل طعم تلخ و مشکلات ناشی از فقدان وزیر شده‌اند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: ما از قبل از دولت درخواست کردیم که گزینه پیشنهادی از اعضای وزارتخانه باشد که ساختار و ارتباطات را بشناسد و وقت اضافی برای توجیه شدن، صرف نشود.

فیروزی گفت: متاسفانه این خواسته مجلس تحقق پیدا نکرد و بنده با رصد فضای عمومی مجلس شاهدم که آقای رزم حسینی طرفدارانی دارند؛ چراکه پیشتر بعنوان استاندار در چندین استان کشور فعال بودند ولی از دیگر سو، مخالفینی هم دارند.

وی ادامه داد: نامه رئیس جمهور امروز صبح وصول شد و دوستان پیشینه‌ای نداشتند و فضای خاصی نسبت به ایشان مطرح نبوده و لذا جو کنونی مجلس، واقعی نیست و نمی‌توان درباره وضعیت رأی آوری ایشان سخن گفت.

دسترسی سریع
رویداد