رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

اسفنانی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: اسنادِ تعزیرات روی میز قوه‌قضائیه/ دست مشاوران املاک درکار است

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرتهران با اشاره به ارائه برخی مستندات به قوه قضائیه گفت: مشاوران املاک با هماهنگی با فعالان فضای‌مجازی موجب افزایش قیمت ملک شدند.

1399/07/07
|
14:30
|

محمدعلی اسفنانی در مصاحبه با بخش «باسخنگویان» برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو با اشاره به کشف انبار 25 تنی احتکار روغن مایع گفت: این روغن‌ها در منطقه کشف شده توزیع شد.

وی افزود: مرجع رسیدگی کننده تعزیرات مکلف است علاوه بر مجازات قانونی، به الزام توزیع کالا به قیمت مصوب دستور می‌دهد.

اسفنانی گفت: اخیرا شرکتی را که ارز دریافتی را برای واردات کالا دریافت ولی محصولی را توزیع نکرده است، محکوم و مکلف کردیم 28 میلیون 843 هزار یورو به بانک عامل پرداخت کند و کارت بازرگانی این شرکت بمدت 6 تعلیق شد.

وی همچنین از حکم تعطیلی دو موسسه پزشک غیر مجاز –پوست و مو- خبر داد و افزود: گاه موسسه‌ای غیر مجاز در حوزه پزشکی فعالیت می‌کند و چون جواز فعالیت از سوی وزارت بهداشت ندارند، حکم تعطیلی آن‌ها داده می‌شود.

اسفنانی ادامه داد: گاه موسسه‌ها نه تنها مجوز ندارند، بلکه از افراد غیر متخصص و فاقد صلاحیت استفاده می‌کنند و یا افراد مدارک لازم علمی را ندارند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرتهران همچنین در خصوص افزایش مداوم مرغ اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تخم مرغ تولیدی باید وارد بازار می‌شد و بر اساس رصدِ تعزیرات، در بازار روزهای تهران با قیمت مصوب عرضه می‌شود.

اسفنانی با بیان اینکه گزارش نوسان قیمت تخم مرغ هنوز واصل نشده است، افزود: متاسفانه بدلیل تفاوت قیمتِ نهاده‌های دامی و دان مرغ بوجود آمد، التهاب ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: گشت‌های مشترک ما اعزام و در خصوص قیمت مرغ هم بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم.

اسفنانی همچنین در رابطه با گمانه‌زنی افزایش قیمت لبنیات گفت: بنده بعید می‌دانم و به احتمال زیاد این مطلب خبرسازی و کذب است.

وی این رویه را در افزایش قیمت مسکن و پرداختن فضای مجازی به التهاب بازار مثال زد و گفت: اخیرا مرکز پژوهش‌های قوه قضائیه به این حوزه ورود کرده و ما نیز یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مسکن را، مشاورین املاک دانستیم و اسناد خود را هم به قوه قضا ارائه دادیم.

اسفنانی ادامه داد: اخیرا برای لبنیات درخواست افزایش قیمت کردند که موافقت نشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اقداماتی در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای که به اسم حراج، گران‌فروشی می‌کنند انجام دادیم.

دسترسی سریع
رویداد