رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

صباح زنگنه در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ شکست امریکا مقابل مقاومت عراق/ پیروزی با حشدالشعبی است

کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به شگرد بدبین سازی افکار عمومی نسبت به مقاومت عراق تاکید کرد که امریکا در این مسیر شکست خورده است.

1399/07/16
|
20:07
|

صباح زنگنه در گفتگو با برنامه "رویداد" در خصوص تقابل تروریست‌های امریکایی با حشدالشعبی عراق به رادیو گفت‌وگو گفت: امریکایی‌ها دو سازمان پنتاگون و سازمان اطلاعات را در عراق فعال دارند که پایگاه‌های خود را به 5 عدد تقلیل داده‌اند.

وی از امکانات گسترده زمینی و هوایی امریکا در عراق سخن گفت و افزود: امریکا عوامل آموزش دیده نظامی را در عراق هدایت کرده و برخی گروه‌های وابسته به امریکا توان پرتاب موشک و خمپاره را دارند.

زنگنه با بیان اینکه نیروهای امریکایی، موشکی را به پایگاه‌های حشدالشعبی پرتاب کرده‌اند، افزود: نیروهای تروریست وابسته به خود امریکا هستند.

وی افزود: امریکایی‌ها ضمن حمله به اطراف سفارت خود؛ حشدالشعبی را متهم میکند و این شگرد سازمان اطلاعات امریکاست.

زنگنه با اشاره به اذعان حشدالشعبی مبنی بر عدم پرتاب موشک به نقاط دیپلماتیک امریکا گفت: امریکایی‌ها در صدد هستند تا افکار عمومی را نسبت به حشدالشعبی بدبین کنند اما با هوشیاری نیروهای مقاومت توطئه آن‌ها شکست خورده است.

وی با اشاره به اینکه مقاومت عراق، تروریست‌های امریکایی را نسبت به اخراج تهدید کرده‌اند، تصریح کرد: امریکا با بهانه تراشی سعی دارد دولت فعلی عراق را موافق خود نشان دهد و می‌گوید دولت عراق برای نابودی داعش به امریکا نیاز دارد.

دسترسی سریع
رویداد