رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

مدیركل فناوری اطلاعات آموزش‌وپرورش در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو خبرداد: 100هزار معلم در حال دریافت آموزش مجازی هستند

مدیر کل دفتر فناوری‌ارتباطات واطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش از پوشش کل معلمان ذیل طرح آموزش برای تدریس در فضای‌مجازی خبرداد وگفت: 100هزار نفر درحال طی کردن این دوره هستند.

1399/07/22
|
16:15
|

محمود حبیبی در مصاحبه با بخش "باسخنگویان" برنامه "رویداد" با اشاره به زیست بوم نرم افزار "شاد" در سال جدید تحصیلی اظهار کرد: مشکلاتی که در سال تحصیلی گذشته داشتیم را برطرف کرده‌ایم و با پایداری بیشتر خدمات را به مردم منتقل می‌کنیم.

وی افزود: در حوزه فناوری و زیر ساخت و سیستم نرم افزاری در حال اقدام هستیم و ان شاالله بزودی خدمات الکترونیکی را دقیق تر و کامل تر به مردم انتقال می‌دهیم.

حبیبی در رابطه با موانع پیش روی فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش اظهار کرد: از نظر سخت افزاری و تامین زیر ساخت‌های مورد نیاز کشور شرایطی خاص داریم ولی ما سعی کردیم با کمترین چالش، بهترین زیر ساخت‌ها را ایجاد و تقویت کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه نرم افزاری با چالش‌های مختلفی روبرو بوده‌ایم و با سیستم‌های نرم افزاری متفاوت و عدم یکپارچگی اطلاعات بین سیستم‌ها مواجه شدیم و تلاش داریم یکپارچگی اطلاعات و فرایندها را ایجاد کنیم تا خدمات بهتری را به مردم ارائه دهیم.

حبیبی در پاسخ به یکی از شنونده‌های برنامه ارائه خدمات "شاد" را رایگان دانست و تاکید کرد: 20 گیگ اینترنت رایگان و هدیه برای ارائه آموزش‌ها در این نرم افزار مصرف نمی‌شود و این میزان اینترنت صرفا برای تحقیقات دانش آموزی یا محتواهایی است که خارج از برنامه شاد انجام می‌شود که دروس عملی را نیز دربر می‌گیرد.

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: پهنای باند شبکه شاد رایگان است که اگر خارج از این شبکه از اینترنت استفاده کنند، به هزینه اینترنت‌شان اضافه می‌شود.
حبیبی ادامه داد: نرم افزار شاد برای همه دروس و مقاطع تحصیلی مختلف و دروس عملی و غیره کاربرد دارد.

وی افزود: دوره آموزشی الگوی تدریس را بعنوان آموزش ضمن خدمت فرهنگیان آغاز کردیم و 100 هزار نفر در حال طی کردن این دوره هستند.

حبیبی از پوشش کل جمعیت معلمان ذیل طرح آموزشی نرم افزار شاد و الگوی آموزش تدریس در فضای مجازی طی سه هفته آینده خبر داد و گفت: آموزش و اطلاع رسانی به خوبی انجام خواهد شد و مشکلی پیش رو نخواهیم داشت.

دسترسی سریع
رویداد