رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

مدیركل بازرسی ویژه سازمان حمایت: 8 هزار پرونده تخلف به ارزش 559 میلیارد ریال تحویل تعزیرات شد

ماجد در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو از تشکیل بیش از 8 هزار پرونده تخلف به ارزش 559 میلیارد ریال در شهریور ماه سال‌جاری خبر داد.

1399/08/03
|
14:23
|

مجتبی ماجد در مصاحبه با بخش «باسخنگویان» در برنامه زنده «رویداد» با اشاره به اقدامات سازمان حمایت در بازار اظهار کرد: کنترل و رصد وضعیت انبارها و مراکز نگهداری کالا را در دستور کار قرار دادیم و ثبتِ ورود و خروج کالا به این واحدها را بررسی نمودیم.

وی افزود: ضمن جمع بندی بازرسی‌ها در سازمان‌های صمت سراسر کشور، در شهریور ماه سالجاری و بعد از 9256 مورد بازرسی از سردخانه و انبارها، بیش از 8 هزار پرونده تخلف به ارزش 559 میلیارد ریال تشکیل و برای رسیدگی به ادارات کل تعزیرات حکومتی انعکاس داده شد.

ماجد در خصوص اقدامات پیش رو به رادیو گفت‌وگو گفت: پایش و نظارت انبارها بصورت جدی در دستور کار همکاران بازرس ما در سراسر کشور قرار دارد و به استناد ضوابط اجرایی سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا، ثبت مشخصات مالک و نوع و میزان کالای ورودی و خروجی انجام می‌گیرد.

این مقام مسئول در سازمان حمایت هدف از برقراری این سامانه را شفاف سازی دانست و تاکید کرد متصدیان انبارها مکلفند محل انبار یا سردخانه خود را در سامانه جامع انبارها ثبت نموده و اقلام مشمول تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را حواله نمایند.

ماجد ادامه داد: ورود و خروج کالا از انبار باید در سامانه ثبت گردد و بارنامه‌ها نیز در قالب همین سامانه رد یا تایید می‌گردد.

وی افزود: اگر متصدیان سردخانه‌ها یا انبارها مبادرت به این الزامات نکنند، مشمول مجازات قانونی خواهند شد و در صورت اهراز تخلف، مشمول مجازاتِ قاچاقِ همان کالا خواهند بود.

ماجد خاطرنشان کرد: انتظار داریم فعالان اقتصادی به این الزامات پایبند باشند و ضوابط را رعایت کنند تا حین پروسه بازرسی دچار برخورد تعزیری نشوند.

دسترسی سریع
رویداد