رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

حجت الاسلام گلزاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ برداشت غلط از صلح امام حسن(ع)، جلوه‌هایی از تحریف تاریخ است

حجت الاسلام گلزاده اظهار کرد: امروز برداشت‌های غلط از صلح امام حسن(ع) و قیام امام حسین(ع) صورت می‌گیرد که جلوه‌هایی از سوء استفاده و تحریف تاریخ را مشاهده می‌کنیم.

1399/08/07
|
15:03
|

برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو در خصوص تحریف تاریخ اسلام توسط یک طیف سیاسی همزمان با اهانت به مقدسات الهی و اسلامی در غرب با حجت الاسلام صادق گلزاده، رئیس کمیسیون طرح و برنامه و کارگروه گام دوم انقلاب اسلامی در مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام صادق گلزاده با بیان اینکه تحریف تاریخ اسلام از ابتدای ظهور این دین الهی ایجاد شده است، گفت: یهودیان قبل از ظهور علنی اسلام، به اهل مدینه می‌گفتند به زودی پیامبری ظهور می‌کند که ما پشت سر او قرار می‌گیریم. وقتی پیامبر هجرت کردند و به مدینه آمدند، این یهودیان جزو مخالفان سرسخت پیام قرار گرفتند و باور خودشان را تحریف کردند و منکر ادعاهای گذشته خود شدند.

وی، تحریف تاریخ را یکی از ظرفیت‌های دشمنان در برابر قوت و پیشروی اسلام دانست و اظهار کرد: امروز غرب در دعواهای انتخاباتی آمریکا از قدرت آینده ایران و اسلام به شدت نگران هستند، زیرا خیلی‌ها باور دارند اسلام جمعیت نخست ادیان الهی را در اختیار خواهد داشت و از مسیحیت جلو خواهد زد.

رئیس کمیسیون طرح و برنامه و کارگروه گام دوم انقلاب اسلامی در مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه ادامه داد: در چنین شرایطی، افراطیونی همچون مکرون، ترامپ و دیگر جریان‌های سیاسی، تلاش دارند به اسلام و مسلمین ضربه بزنند و در این مسیر اقدام به تحریف تاریخ کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تحریف تاریخ گاها از درون امت اسلامی رخ داده است، اظهار کرد: معاویه خیلی از حقایق اسلام و تاریخ را تحریف کرد و در آنجا نیز رده‌های مسیحیان دیده می‌شود، زیرا آنها در دربار معاویه حضور داشتند و ایده‌هایی در این زمینه ارائه می‌دادند. امروز نیز برداشت‌های غلط از صلح امام حسن(ع) و قیام امام حسین(ع) صورت می‌گیرد که جلوه‌هایی از سوء استفاده و تحریف تاریخ را مشاهده می‌کنیم.

دسترسی سریع
رویداد