رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: باید به جای نهادسازی در امر به معروف، جنبه‌های اجتماعی آن را تقویت کنیم

حسین گودرزی بیان کرد: متاسفانه نگاه اجتماعی به اصل امر به معروف و نهی از منکر را نادیده گرفتیم و بیشتر جنبه حکومتی آن را با نهادسازی و ساختارگرایی تقویت کردیم و این مسئله سبب بی‌توجه به امر به معروف و نهی از منکر شد.

1399/08/07
|
15:28
|

برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو در خصوص عدم توجه به اصل امر به معروف و نهی از منکر با حسین گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حسین گودرزی امر به معروف و نهی از منکر را یک مسئله اجتماع عنوان کرد و گفت: در حدیث معصوم، جهاد در مقابل امر به معروف و نهی از منکر قطره‌ای در برابر دریا است اما با این وجود این اصل عمیقا دینی و اجتماعی، به نحو مطلوب در جامعه جا نیافتاده است.

وی افزود: نوع مواجه و نهادهای مدرن با امر به معروف و نهی از منکر به درستی تدوین نشده است و مواجه‌ای که در این زمینه صورت گرفت، ناقص بوده است و در واقع جامعه مدرن نتوانست خود را با مفاهیم مدرن تطبیق دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مفاهیمی همچون احساس مسئولیت جمعی، نظارت جمهی و کنترل اجتماعی در جامعه مدرن پذیرفته شده است، اظهار کرد: این مفاهیم در حقیقت جزوی از امر به معروف و نهی از منکر محسوب می‌شوند و انسان‌های یک جامعه باید به پدیده‌های آن جامعه احساس مسئولیت کنند تا امکان حیات اجتماعی و جامعه‌پذیری و تداوم ارزش‌ها وجود داشته باشد.

گودرزی با انتقاد از نوع مواجه با پدیده امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: متاسفانه نگاه اجتماعی به این اصل مهم را نادیده گرفتیم و بیشتر جنبه حکومتی آن را با نهادسازی و ساختارگرایی تقویت کردیم و این مسئله سبب بی توجه به امر به معروف و نهی از منکر شد.

دسترسی سریع
رویداد