رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

راهكار یك اقتصاددان برای شفافیت اقتصادی؛ مجلس موتور تولید قانون را خاموش کند

یک اقتصاددان در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: ما برای شفافیت اقتصاد باید قوانین دست و پا گیر را از میان برداریم و مجلس موتور تولید قوانین را خاموش کند.

1399/11/29
|
14:46
|

وحید شقاقی در خصوص شفافیت اقتصادی به برچیده شدن بروکراسی اقتصادی اشاره کرد و به برنامه "رویداد" گفت: گردش مالی و فرایندهای اقتصاد باید برای مردم شفاف شود و مقررات نیز از بین برود.

وی با بیان اینکه اقتصاد شفاف در بستر مقررات و قوانین‌اند و به روز شده، اجرایی می‌شود، اظهار کرد: بدون شفافیت درگیر رکود اقتصادی و مشکلات عدیده فراروی کسب و کارها خواهیم بود.

شقاقی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، در راستای مقررات زدایی تاکید کرد که تنقیح قوانین باید به سمت به روز رسانی حرکت کرده و مقررات زدایی را اندک نماید.

وی با بیان اینکه قوانین مفرهای مختلف برای ایجاد رانت و فساد ایجاد می‌نماید، افزود: ما در حوزه قوانین کارنامه موفقی نداریم و حجم انبوهی از قوانین دست و پا گیر را داریم.

شقاقی بر لزوم تنقیح قوانین از سوی مجلس فعلی و مجالس آتی تاکید کرد و گفت: حذف قوانین زاید باید در دستور کار قرار گیرد و اگر درپی به راه افتادن کسب و کار هستیم، با شعار قادر به این کار نیستیم.

وی با بیان اینکه مسیر ما باید به سمت شفافیت و کاهش حجم مقررات حرکت کند، ادامه داد: این مهم وظیفه مجلس و دولت است و در مجموع از لحاظ کمی و کیفی کارنامه مناسبی در حوزه قوانین و مقررات نداریم.

شقاقی همچنین به ساز و کار دروغی FATF در خصوص شفاف‌سازی اقتصاد گفت: ما ابتدا باید از درون شروع کنیم و تکلیف قوانین خودمان را مشخص نماییم.

وی افزود: تا زمانی که تحریم‌های امریکا حاکم است، بود و نبود FATF تاثیری نخواهد داشت.

شقاقی اضافه کرد: تحریم‌ها اثرات مثبت FATF را از بین می‌برد و تبعات منفی آن هم که جای خود دارد.

وی تصریح کرد: ما برای شفافیت اقتصاد باید قوانین دست و پا گیر را از میان برداریم و مجلس موتور تولید قوانین را خاموش کند.

دسترسی سریع
رویداد