رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

برخی مسئولان داخلی درس بگیرند؛ "سیدحسن" ایران را نماد مقاومت معرفی کردند؛ نه سازش!

تحلیلگر حوزه غرب آسیا با اشاره به سخنان شب گذشته سیدحسن نصرالله، تاکید کرد که ایشان را نماد مقاومت و ایستادگی در برابر غرب معرفی کردند.

1399/11/29
|
15:02
|

مهدی شکیبایی در ارتباط زنده تلفنی با برنامه "رویداد" در خصوص تاکیدات سید مقاومت نسبت به پایداری جمهوری اسلامی اظهار کرد: سیدحسن نصرالله به گره‌ای اشاره کردند که منطقه طی 4 دهه تلاش دارد آن را باز کند؛ اینکه ملت‌ها میان انتخاب دو گزینه مردد هستند که یکی مقاومت و دیگری سازش است.

وی با اشاره به چرخش برخی کشورهای عربی برای سازش با استعمارگران خارجی بویژه رژیم صهیونیستی گفت: این کشورها اخیرا به سمت عادی سازی رفته‌اند و در حالی که قدرت‌ها تلاش دارند این کشورها را در همین مسیر قرار دهند، ذهن مسلمانان عرب منطقه را نیز با پروپاگاندای رسانه‌ای به سمت سازش سوق می‌دهند.

شکیبایی سخنان سید حسن را ناظر بر همین کشمکش موجود در منطقه عنوان کرد و افزود: ایشان خطاب به ملت لبنان و ملت‌های عربی و اسلامی از توانمندی‌های جمهوری اسلامی سخن گفتند و در حقیقت اعلام کردند که روند شروع شده‌ی اخیر، راه به جایی نخواهد برد.

وی تصریح کرد: سازش با دشمن و تکیه بر توانمندی یک کشور خارجی برای حفظ امنیت، هیچ منفعتی برای کشورهای منطقه ندارد.

شکیبایی خاطرنشان ساخت: سیدحسن نصرالله به جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری اشاره کرد که نه سازش کرد و نه در بدترین شرایط به قدرت‌های خارجی وابسته شد.

وی یادآور شد: متاسفانه وقتی کشورها وابسته می‌شوند، چاره‌ای ندارند جز اینکه پای قدرت‌های خارجی را در منطقه باز نگه دارند تا حکومت‌شان چند روزی سر پا بایستد.

شکیبایی لبنان را از جمله همین حکومت‌ها خواند و گفت: لبنانی‌ها خط مقدم رویارویی با پروژه استعماری هستند و غربی‌ها تلاش دارند با دخالت در امور لبنان، این کشور را با خود همسو سازند.

وی با اشاره به موقعیت ژئوپلیتیک لبنان، این کشور را در رویارویی با غرب سرنوشت ساز خواند و افزود: اکثر پروژه‌های غرب در لبنان شکست خورده است ولی با این حال باز هم می‌خواهند جایگاهی خنثی در مطنقه از آن لبنان شود تا آینده پروژه‌های [خود را تضمین کنند].

شکیبایی به رادیو گفت‌وگو گفت: لبنان اخیرا با برخی کشورهای عربی همسو شده و چشم به راه امریکا و فرانسه است تا آن‌ها را نجات دهند ولی همین نگرش موجب مشکلات امنیتی و اقتصادی شده است.

این تحلیلگر حوزه غرب آسیا در بخشی دیگر از این برنامه، با اشاره به تاکید سیدحسن مبنی بر ادامه روحیه مقاومت از سوی برادران حاج عماد، اظهار کرد: همه شهدای مقاومت در ایران و سوریه و لبنان شاگردان مکتب امام خمینی(ره) هستند و در این مکتب باز است و دانشجو و سرباز تربیت می‌کند.

شکیبایی خاطرنشان ساخت: اگر قرار باشد مسیر مقاومت با حضور کشورهای بیگانه ادامه یابد، بسیار از شاگردانِ این مکتب خواهیم شنید و دید.

دسترسی سریع
رویداد