بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

رئیس صنایع همگن قطعه سازی كشور: تنها راه حذف دلالی صنعت خودرو، افزایش قیمت خودرو است!

نجفی منش اظهار کرد: تنها راه حل فروش خودرو زیر حاشیه بازار است یعنی اگر قیمت خودرو در بازار 70 میلیون تومان است، کارخانه آن را با قیمت 65 میلیون تومان به فروش برساند!

1399/02/30
|
15:35

نجفی منش از تلاش سودجویان برای به خاک سیاه نشاندن خودروسازان گفت و اظهار کرد: تنها راه حل فروش خودرو زیر حاشیه بازار است یعنی اگر قیمت خودرو در بازار 70 میلیون تومان است، کارخانه خودروی خود را با قیمت 65 میلیون تومان به فروش برساند!

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص شاخص‌های قیمت گذاری خودرو در کشور با مهندس نجفی منش رئیس صنایع همگن قطعه سازی کشور به صورت تلفنی گفتگو کرد.

نجفی منش در آغاز به شاخص‌های قیمت گذاری خودرو اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین شاخص در ثبات قمیت خودرو، عدم دخالت دولت است زیرا هر زمان دولت در قیمت گذاری دخالت کرده است، کار بیشتر خراب شده است و این وضعیت نه فقط در صنعت خودرو که در دیگر بازارها همچون طلا و ارز نیز وجود داشته است.

وی افزود: دولت نباید در بازار خودرو ورود کند و کار را به دست بازار و خودروساز بسپارد تا شاهد اختلاف قیمت بازار و کارخانه نباشیم. سالیانه 50 هزار میلیارد تومان تفاوت قیمت کارخانه و بازار است.

رئیس صنایع همگن قطعه سازی کشور از تلاش سودجویان برای به خاک سیاه نشاندن خودروسازان گفت و اظهار کرد: تنها راه حل برای ثبات قیمت و کاهش اختلاف، فروش خودرو زیر حاشیه بازار است یعنی اگر قیمت خودرو در بازار 70 میلیون تومان است، کارخانه خودروی خود را با قیمت 65 میلیون تومان به فروش برساند!

وی ادامه داد: در صورتی که این طرح را اجرا کنیم بساط دلالی جمع می‌شود اما در غیر این صورت، هر اقدامی انجام شود، باز هم با توجه به اختلاف زیاد قیمت بازار و کارخانه، باز هم شاهد دلالی و سودجویی عده‌ای خواهیم بود.

نجفی منش درباره قیمت گذاری جدید خودرو تصریح کرد: این نوع قیمت گذاری به هیچ وجه جوابگو نیست زیرا این قیمت‌ها در حالی مصوب شده است که امسال نزدیک به 40 درصد به هزینه‌های کارگری و بیش از 40 درصد به قیمت دلار اضافه شده است و به تبع آن، مواد اولیه نیز گران شده است. در چنین شرایط صرفاً با افزایش 20 درصدی قیمت خودرو نمی‌توان آن‌ها را پوشش داد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی