بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

رئیس اداره اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا: 813 تن از کشفیات مواد مخدر در سال گذشته توسط نیروی انتظامی صورت گرفت

سرهنگ مهدی بهرامی با بیان اینکه در سال گذشته حدود 950 تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شد، اظهار کرد: 813 تن از این کشفیات سهم نیروی انتظامی است و در حقیقت نیروی انتظامی پیشگام در عرصه مبارزه با مواد مخدر است.

1399/04/05
|
14:21

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص مبارزه با مواد مخدر با سرهنگ مهدی بهرامی رئیس اداره اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سرهنگ مهدی بهرامی درباره وظایف پلیس مبارزه با مواد مخدر توضیح داد و گفت: مهم‌ترین وظیفه نیروی انتظامی در این حوزه مقابله با مواد مخدر و قاچاقچیان است و در این راستا تاکنون اقدامات بسیار زیادی انجام داده است.

وی در خصوص میزان همراهی سازمان‌های بین‌المللی بیان کرد: ایران در همسایگی یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان مواد مخدر هستیم و در واقع افغانستان تقریباً 90 درصد تریاک جهان را تولید می‌کند و این تولیدات، نا امنی‌هایی را در شرق کشور و همچنین حوزه امنیت اجتماعی ایران به وجود آورده است.

رئیس اداره اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اطهار کرد: نیروی انتظامی در راستای وظیفه خود در جهت مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد و جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و ارسال آن به کشورهای دیگر از جمله اروپا فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده است و در این مسیر کشورهای دیگر و نهادها و سازمان‌های بین المللی حضور کمرنگی دارند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود 950 تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شد، اظهار کرد: 813 تن از این کشفیات سهم نیروی انتظامی است و در حقیقت نیروی انتظامی پیشگام در عرصه مبارزه با مواد مخدر است.

سرهنگ بهرامی بیان کرد: ترانزیت مواد مخدر از مرزهای ایران به سوی کشورهای اروپایی همیشه در جریان بوده است و در تقریباً 35 درصد از مواد تولید شده افغانستان از مرزهای کشور به سوی اروپا جاری می‌شود. تقریباً 85 درصد از کشفیات ایران در این زمینه در مرزها صورت می‌گیرد. برای این هدف مهم علاوه بر استحکاماتی که در مرزهای شرقی کشور وجود دارد، تلاش شده با وسایل به روز الکترونیکی و پهپادها این نواحی را کنترل کنیم.

رئیس اداره اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از سخت کردن ترانزیت مواد مخدر توسط نیروی انتظامی برای قاچاقچیان خبر داد و عنوان کرد: نیروی انتظامی با کمک همکاران خود در سراسر کشور نقش مهمی در ورود مواد مخدر به ایران داشته است. البته بیشتر مواد مخدر تولیدی افغانستان وارد کشور اروپایی می‌شود اما ایران مانع اصلی ورود این مواد به کشورهای اروپایی است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی