بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

مدیركل پیشگیری‌های مردمی قوه قضائیه: قوه قضائیه حمایتگر رسانه‌ها و خبرنگاران افشا کننده فساد خواهد بود

احمد هنری با بیان اینکه مسئولین عالی قوه قضائیه، از رسانه‌های افشا کننده فساد حمایت کرده‌اند، گفت: رسانه‌ها هیچ نگرانی در این خصوص نباید داشته باشند.

1399/04/10
|
09:26

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص سوت زنی در کشف پرونده‌های فساد با احمد هنری مدیرکل پیشگیری‌های مردمی قوه قضائیه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

احمد هنری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت از افشا کنندگان فساد گفت: استفاده از ظرفیت مردم و نهادهای مردمی در کشف فساد در دیدار رهبر انقلاب با مقامات قوه قضائیه مورد تأکید واقع شد و در همین راستا کسانی که فساد و جرایم مربوطه را افشا می‌کنند، مطمئناً مورد حمایت قضایی و حقوقی قرار می‌گیرند و لطمه‌ای مورد توجه آن‌ها نخواهد شد.

وی با بیان اینکه حجت الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضائیه در دیدار با نهادهای مردمی بر لزوم همکاری این گروه‌ها در مبارزه با فساد تأکید داشت، عنوان کرد: در شورایعالی قضایی ضمن تأکید بر این موضوع، ساز و کار حمایتی از افشا کنندگان فساد در قوه قضائیه ایجاد شده است.

مدیرکل پیشگیری‌های مردمی قوه قضائیه اشاره کرد: قوه قضائیه اصل محرمانه بودن اطلاعات افرادی که به طرف مختلف اعلام فساد می‌کند را رعایت خواهد کرد و به هیچ عنوان اطلاعات و مشخصات این افراد درج نخواهد شد و اطمینان خاطر به افرادی که اقدام به افشای فساد می‌کنند داده خواهد شد و مفسدین نیز به هیچ طریق نمی‌توانند افشا کنندگان را مورد شناسایی قرار دهند.

وی با بیان اینکه مسئولین عالی قوه قضائیه و هم معاونت پیشگیری از وقوع جرم این قوه، از رسانه‌های افشا کننده فساد حمایت کرده‌اند، گفت: رسانه‌ها هیچ نگرانی در این خصوص نباید داشته باشند و خبرنگاران و رسانه‌هایشان اگر موضوع فساد را افشا کنند، مورد حمایت قوه خواهند بود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی