بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو هیئت علمی دانشگاه دفاع ملی: منافع عده‌ای در داخل کشور، در تنش‌زایی سیاسی است

شمس دولت‌آبادی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: منافع برخی از افراد در ایجاد تنش سیاسی است و د راین شرایط، مطالبات خود را مطرح می‌کنند.

1399/06/26
|
10:33
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص تنش در صحنه سیاسی جمهوری اسلامی ایران با دکتر محمودرضا شمس دولت‌آبادی، عضو هیئت علمی دانشگاه دفاع ملی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمودرضا شمس دولت آبادی با بیان اینکه ریشه تنش‌ها در صحنه سیاسی جمهوری اسلامی به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند، گفت: جامعه ایران به خصوص جامعه نخبگانی باید توجه داشته باشد که کشور در بستر تحولات در دوره گذار است و از نظر اقتصادی دارای شرایط خاصی است که باید از آن عبور کند.

وی با تأکید بر اینکه کشور برای سازندگی، توسعه و پیشرفت نیاز به آرامش، امنیت و هم سویی ملی در جهت کلی است، عنوان کرد: منافع برخی از افراد در ایجاد تنش سیاسی است و به دلیل مشکلات سیاسی که دارند، در شرایط تنش، مطالبات خود را مطرح می‌کنند و در حقیقت پیشرفت خودشان را در شرایط پر تنش جستجو می‌کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه دفاع ملی ضمن اشاره به تنش‌های سیاسی از گذشته‌های دور بیان کرد: به دلیل وفاقی که در صحنه‌های سیاسی مانند دوران دفاع مقدس داشتیم، این تنش‌های سیاسی رنگ باخته است و انسجام ملی و تلاش و مساعی مشترک برای از بین بردن تنش‌ها بیشتر شده است.

وی با تصریح بر اینکه فشارهای بیرونی و خارجی، تنش‌های سیاسی را در داخل کشور تشدید می‌کند، اظهار کرد: در شرایط آرامش، کشور با پیشرفت روبرو بوده است و به لحاظ علمی توانسته‌ایم گام‌های بلندی را برداریم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی