بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: نقاط کم برخوردار، فاقد زیرساخت‌های آموزشی هستند/ عدالت آموزشی در چنین شرایطی محقق نمی‌شود

حبیب الله دهمرده بیان کرد: حقیقت آن است که زیرساخت‌های آموزشی در استان‌های برخوردار و کم برخوردار تفاوت چشمگیری دارد و ابزارهای آموزشی به هیچ وجه در این مناطق یکسان نیستند و در چنین شرایطی عدالت آموزشی محقق نمی‌شود.

1399/07/03
|
12:38
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص عدالت آموزشی با حبیب الله دهمرده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حبیب الله دهمرده تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد به آرمان جمهوری اسلامی ایران را مهم ترین امر در ساختار نظام آموزشی دانست و گفت: اگر نیروی انسانی قابل نداشته باشیم، مسائل کشور به شدت دچار اشکال می‌شود و اساسا برای تبدیل علم به ثروت نیازمند وجود نیروی انسانی متعهد و متخصص هستیم.

وی با اذعان به اینکه عدالت آموزشی از گذشته تا کنون در نقاط مختلف کشور اجرا نشده است، اظهار کرد: این روزها به دلیل کرونا آموزش مجازی در دستور کار قرار گرفته است اما متاسفانه در بسیاری از نقاط حتی آنتن دهی وجود ندارد و راه‌اندازی سیستم مجازی عملا در این مناطق پاسخگو نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: حقیقت آن است که زیرساخت‌های آموزشی در استان‌های برخوردار و کم برخوردار تفاوت چشمگیری دارد و ابزارهای آموزشی به هیچ وجه در این مناطق یکسان نیستند و در چنین شرایطی نمی‌توان انتظار داشت، یک نفر از استان‌های مرزی در کنکور رتبه برتر کسب کند زیرا عملا مثل این می‌ماند که در یک دوی ماراتن، دست و پای یک نفر را ببندیم و انتظار داشته باشیم مقام کسب کند.

وی وظیفه دولت‌ها در جمهوری اسلامی را فراهم کردن زیرساخت‌ها دانست و اظهار کرد: عدالت آموزشی ایجاب می‌کند که در نقاط کم برخوردار، امکانات بیشتری در آن نقاط ایجاد شود و در واقع باید چندین برابر نقاط برخوردار، در این نواحی سرمایه گذاری صورت بگیرد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی