بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سخنگوی كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: اگر رزم حسینی رای اعتماد نیاورد، دولت وظیفه دارد بلافاصله یک وزیر جدید معرفی کند

حجت الله فیروزی بیان کرد: حتی اگر آقای رزم حسینی رای اعتماد نیاورد، دولت وظیفه دارد یک گزینه مناسب را سریعا معرفی کند، زیرا احساس می‌شود در این موضوع یعنی عدم انتخاب وزیر صمت کارآمد، به مردم ظلم می‌شود.

1399/07/04
|
10:24
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص معرفی رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت با حجت الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الله فیروزی با تصریح بر اینکه در جامعه نسبت به انتخاب وزیر صمت حساسیت ایجاد شده است، گفت: چهار ماه و چند روز است که وزارت صمت با سرپرست اداره می‌شود در حالی که این وزارتخانه اهمیت بسیار زیادی دارد و در سالی که با عنوان جهش تولید نام گذاری شده است، این موضوع اهمیت بسیار بیشتری پیدا می‌کند.

وی نبود وزیر در وزارت صمت را با توجه به ابعاد و اهمیت آن، عامل بروز مشکلات زیاد در کشور دانست و عنوان کرد: در شرایط فعلی اقتصاد که قیمت‌ها لحظه‌ای تغییر می‌کند، نبود وزیر صمت فقط این مشکلات را عمیق‌تر می‌کند و نتایج آن را در صنایع مختلف شاهد هستیم.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه دولت به وزارت صمت و انتخاب وزیر آن، توجهی ندارد و توقع این بود که دولت از خود بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت یک نفر را معرفی کند اما متاسفانه این کار انجام نشد.

وی افزود: دولت در تمام این مدت حتی یک بار هم به مجلس نیامد و توضیحی در این باره ارائه نداده است و یا می‌توانست خیلی زودتر از این، یک وزیر معرفی کند تا این حد با مشکلات روبرو نشویم.

فیروزی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی اقتصادی نباید رفتارهای سیاسی انجام داد، عنوان کرد: مجلس یک نیروی کارآمد برای کمک به دولت و البته مدافع حقوق مردم است و به همین جهت مجلس گزینه‌های کارآمد را برای وزارت صمت انتخاب خواهد کرد و رای اعتماد می‌دهد.

وی بیان کرد: حتی اگر آقای رزم حسینی رای اعتماد نیاورد، دولت وظیفه دارد یک گزینه مناسب را سریعا معرفی کند زیرا احساس می‌شود در این موضوع یعنی عدم انتخاب وزیر صمت کارآمد، به مردم ظلم می‌شود و ضروری است، دولت اهتمام بیشتری در این زمینه داشته باشد زیرا قیمت‌ها، اصناف و همچنین بازار به این وزارتخانه مرتبط است.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی