بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل بین الملل: نظامیان اسرائیلی از ترس، پست‌های خود را ترک می‌کنند

نجفی به تأثیرات سخنان سید حسن نصرالله اشاره و بیان کرد: نظامیان اسرائیلی در پست‌های نظامی خود در مناطق نزدیک به مرز لبنان فرار می‌کنند.

1399/07/13
|
10:46
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص اتهام زنی رژیم صهیونیستی به جنبش حزب الله لبنان و اعتراف به قدرت مقاومت این جنبش با پارسا نجفی، کارشناس مسائل بین الملل به صورت تلفنی گفتگو کرد.

پارسا نجفی با اشاره به اعتراف وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به قدرت عملیاتی حزب الله لبنان، گفت: این اعتراف ناظر به معادله‌ای است که سید مقاومت، سید حسن نصرالله مطرح کرد؛ وی اعلام کرد اگر یکی از نیروهای حزب الله را به شهادت برسانید، حتماً یکی از نظامیان صهیونیست را خواهیم کشت و این باعث وحشت شدید میان نظامیان اشغالگر قدس شده است.

وی به تأثیرات سخنان سید حسن نصرالله اشاره و بیان کرد: نظامیان اسرائیلی در پست‌های نظامی خود در مناطق نزدیک به مرز لبنان فرار می‌کنند، زیرا علاقه ندارند آن یک نفری باشند که قرار است در عملیات انتقام جویانه کشته شوند.

این کارشناس مسائل بین الملل افزود: نکته دیگری که در این اعتراف نهفته است، اعتماد کامل سربازان رژیم صهیونیستی به سخنان سید حسن نصرالله است که این خیلی عجیب است، زیرا سربازان به رهبر نیروهای مقابل، بیشتر از رهبران صهیونیستی اعتماد دارند و می‌دانند حرف و عمل نصرالله یکی است.

وی با بیان اینکه نظامیان یک کشور همیشه می‌پذیرند که پیش مرگ مردم یک کشور برای دفع حملات خارجی باشند، اظهار کرد: اما سربازان رژیم صهیونیستی از مرگ می‌ترسند و این نشان می‌دهد بنیان‌های اساسی این رژیم یا از بین رفته یا تخلیه شده است. این مسئله باعث ناکارآمدی نیروهای نظامی به ویژه در نبردها شده و امتیازی برای جریان مقاومت محسوب می‌شود.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی