بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون اجتماعی مجلس: طرح تضمین امنیت و کرامت زن ایرانی، تامین کننده معیشت و امنیت زنان سرپرست خانواده

ولی اسماعیلی درباره طرح تضمین امنیت و کرامت زن ایرانی توضیح داد و بیان کرد: در این طرح، ضمن حفظ کرامت زن ایرانی، معیشت خانواده‌های بی سرپرستی که زن به عنوان نان آور خانوده محسوب می‌شود و همچنین خانواده‌های بدسرپرست مورد توجه قرار گرفته است.

1399/07/21
|
12:05
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص طرح تضمین امنیت و کرامت زن ایرانی با دکتر ولی اسماعیلی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

ولی اسماعیلی با بیان اینکه از مجلس هشتم به دنبال این بودیم که تمام پروژه‌هایی که در کشور در هر حوزه‌های اجرا می‌شود، دارای پیوست فرهنگی و اجتماعی باشد، گفت: قبل از اینکه یک کارخانه را احداث کنیم یک پیوست فرهنگی و اجتماعی نیز باید داشته باشد. اما متاسفانه این مهم بر اساس آنچه در مصوبه مجلس هشتم وجود داشت اجرایی نشد.

وی درباره طرح تضمین امنیت و کرامت زن ایرانی توضیح داد و بیان کرد: در این طرح، ضمن حفظ کرامت زن ایرانی، معیشت خانواده‌های بی سرپرستی که زن به عنوان نان آور خانوده محسوب می‌شود و همچنین خانواده‌های بدسرپرست مورد توجه قرار گرفته است. قرار است در این پکیج، ضمن حفظ‌شان زنان جامعه، امنیت، معیشت و منزلت اجتماعی ایشان را حفظ می‌کنیم و ارتقاء می‌دهیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پیگیری این موضوع در کمیته خانواده این کمیسیون خبر داد و اظهار کرد: امیدوار هستیم با کمک سایر ارگان‌ها مانند معاونت اجتماعی وزارت کشور، مرکز پژوهش‌های مجلس و حتی کمیسیون فرهنگی یک طرح خوبی در راستای تامین امنیت، کرامت و همچنین معیشت زنان داشته باشیم.

*تبعیض در ورزش موضوع سوال از وزیر ورزش

وی در ادامه درباره سوال از وزیر ورزش که توسط خود او کلید خورده است توضیح داد و عنوان کرد: این سوال بیشتر در رابطه با تبعیض در ورزش از جمله ورزش آقایان و بانوان بود زیرا پول‌های کلانی از بیت المال به مربیان خارجی که به کشور می‌آیند پرداخت می‌شود اما ورزش زنان نادیده گرفته می‌شود و یا در شهرهای محروم، از امکانات اولیه هم برخوردار نیستند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی