بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل منطقه: حزب الله با مدیریت شرایط لبنان، مانع جنگ داخلی خواهد شد

منتظری در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: تلاش برای بر هم زدن امنیت و حرکت به سوی جنگ داخلی از سوی برخی عوامل نفوذی در لبنان دنبال می شود.

1399/07/23
|
10:43
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو در خصوص آخرین تحولات لبنان با علی منتظری، کارشناس مسائل منطقه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علی منتظری با بیان اینکه از زمانی که حزب الله لبنان توانست اکثریت رای در پارلمان را کسب کند، طرف های آمریکایی و سعودی تلاش زیادی برای بر هم زدن معادلات لبنان هستند، گفت: یکی از گزینه هایی که در این زمینه در دستور کار دشمنان لبنان قرار گرفته است، بر هم زدن امنیت داخلی این کشور است.

وی افزود: تلاش برای بر هم زدن امنیت و حرکت به سوی جنگ داخلی از سوی برخی عوامل نفوذی در لبنان دنبال می شود، اما برای وقوع چنین حالتی لازم است که طرف های دیگرهم قصد چنین کاری داشته باشند. آنچه در سال های اخیر از سوی حزب الله لبنان مشاهده کرده ایم مدیریت شرایط بحرانی و ایجاد آرامش داخلی بوده است و در واقع حزب الله با مدیریت شرایط لبنان، مانع جنگ داخلی خواهد شد.

این کارشناس مسائل منطقه با اشاره به اینکه حزب الله هم اکنون نماینده طیف وسیعی از مردم لبنان و همچنین فرمانده مقاومت اسلامی علیه اشغالگران اسرائیلی را بر عهده دارد، اظهار کرد: اگر قرار باشد جنگ داخلی در لبنان صورت بگیرد، لازم است حزب الله لبنان موافقت کند، اما هم در عالی‌ترین سطح سیاسی حزب الله و هم در عالی‌ترین سطح نیروهای مقاومت چنین گزینه ای پیش روی حزب الله لبنان نیست.

وی بیان کرد: آنچه نیروهای دیگری همچون طیف «سمیر جعجع» درباره جنگ داخلی می خواهند، محقق نمی شود زیرا این گروه‌ها از سال 2011 تلاش داشتند جنگ در سوریه را به داخل لبنان منتقل کنند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی