بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

یك كارشناس مسائل بین الملل: سفر ظریف به کشورهای شمالی در خصوص ثبات منطقه‌ای است

اصلانی در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: گفتگو در خصوص ایجاد کریدور میان کشورها و همچنین تلاش برای برقراری ثبات در منطقه از جمله مباحثی است که در سفر وزیر امور خارجه مطرح خواهد بود.

1399/11/06
|
11:24
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص اهداف سفر وزیر امور خارجه ایران به روسیه، گرجستان و ارمنستان با عباس اصلانی، کارشناس مسائل بین الملل به صورت تلفنی گفتگو کرد.

عباس اصلانی با اشاره به سفر ظریف وزیر امور خارجه کشور به کشورهای همسایه شمالی ایران گفت: این سفر نخستین سفر وزیر امور خارجه بعد از آتش بس و بحران قره باغ است. چند روز قبل رئیس جمهور روسیه با نخست وزیر ارمنستان و رئیس جمهور آذربایجان نشستی برگزار کردند و در خصوص ایجاد «کریدور» هایی در منطقه و اینکه مسکو به کشورهای ارمنستان و آذربایجان متصل شود، گفتگو کردند.

وی درباره محتوای گفتگوهای احتمالی میان ظریف با مقامات سه کشور ذکر شده، اظهار کرد: گفتگو در خصوص ایجاد کریدور میان کشورها و همچنین تلاش برای برقراری ثبات در منطقه و همکاری های مشترک از جمله مباحثی است که در سفر وزیر امور خارجه خواهد بود.

این کارشناس مسائل بین الملل بیان کرد: برخی از مسائل منطقه ای نیز موضوع گفتگو میان ظریف با طرف های روس خواهد بود تا تنش میان کشورهای منطقه کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه سفر ظریف به کشورهای شمالی ایران خیلی ارتباطی به انتخابات آمریکا ندارد، گفت: این سفرها از مدت ها قبل برنامه ریزی شده بود، اما به دلیل برنامه کاری و همچنین محدودیت های کرونایی این برنامه کمی به تاخیر افتاد.

اصلانی در عین حال اشاره کرد: حتی با تغییر دولت در آمریکا، خیلی نمی توانیم امیدوار باشیم که سیاست های خودشان را به طور کلی در قبال ایران تغییر دهند و تهران ناگزیر است با این وضعیت، با کشورهای همسایه و دیگر کشورها، روابط متنوع داشته باشد تا بتواند منافع خودش را احصاء کند.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی