بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

دبیر ستاد انتخابات وزارت كشور: تدارک امور انتخابات 1400 از یک سال قبل دیده شده است

موسوی بیان کرد: در مجموعه این وزارتخانه، حداقل یک سال قبل از برگزاری انتخابات، باید تدارک امور را ببینیم و هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم تا در ایام انتخابات پیشرو باشیم و با مشکل مواجه نشویم.

1399/11/07
|
10:13
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص روند برگزاری انتخابات سال 1400 با سید اسماعیل موسوی، دبیر ستاد انتخابات وزارت کشور به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سید اسماعیل موسوی با بیان اینکه در سال 1400 دو انتخابات اصلی و سراسری یعنی ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می شود، گفت: در کنار این دو انتخابات، میان دوره ای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی نیز صورت می گیرد.

وی درباره برنامه ریزی های صورت گرفته برای انتخابات سال آینده به ویژه در شرایط کرونایی توضیح داد و اظهار کرد: بلافاصله بعد از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال گذشته بلافاصله وارد پروژه انتخابات ریاست جمهوری شدیم.

دبیر ستاد انتخابات وزارت کشور اشاره کرد: در مجموعه این وزارت خانه، حداقل یک سال قبل از برگزاری انتخابات، باید تدارک امور را ببینیم و هماهنگی های لازم را انجام دهیم تا در ایام انتخابات پیشرو باشیم و با مشکل مواجه نشویم.

وی با بیان اینکه کرونا از انتخابات سال گذشته همراه بوده است، عنوان کرد: بعید نیست که کرونا انتخابات 1400 را نیز تحت تاثیر قرار دهد و با این رویکرد و لحاظ کردن آثار و تبعات کرونا در انتخابات برنامه ریزی ها را انجام داده ایم.

موسوی با اشاره به اینکه برای بهتر شدن برگزاری انتخابات از سوی وزارت کشور فرخوان دادیم، بیان کرد: از خود مردم درباره نحوه برگزاری انتخابات در دوران کرونا درخواست دادیم تا تاثیر منفی بر انتخابات و سلامت مردم نداشته باشد. خوشبختانه تعداد زیادی در این زمینه مشارکت کردند و ایده های خیلی خوبی به دست وزارت کشور رسید.

وی از تفاهم با مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان برای شیوه و نحوه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت و اظهار کرد: گام به گام پیش می رویم تا در ایام انتخابات، عملیات اجرایی را عملی را کنیم.

دبیر ستاد انتخابات وزارت کشور درباره برگزاری شوراها گفت: برای برگزاری این انتخابات در کلانشهرها از شیوه الکترونیک استفاده می کنیم. انتخابات شوراها را به دلیل تعداد بسیار زیاد نامزدها نمی توان با شیوه دستی و سنتی گذشته برگزار کرد و کار در این شرایط و با توجه به تعداد زیاد انتخابات سخت خواهد بود.

وی ضمن اشاره به تجربه موفق برگزاری انتخابات قبل شوراهای شهر و روستا به صورت الکترونیک در تعداد زیادی از شهرها عنوان کرد: البته نمی توان در همه صندوق های رای گیری شوراها، انتخابات را به صورت الکترونیک برگزار کرد زیرا تجهیزات کافی در این زمینه نداریم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی