بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان: مقاومت مردم یمن به زودی به پیروزی خواهد رسید

دستمالچیان در رادیو گفت‌وگو بیان کرد: شکی نیست مقاومت مردم یمن در آینده نه چندان دور پیروز خواهد شد و این مهم بر اساس داده‌ها و اطلاعاتی که مخابره می شود محقق خواهد شد.

1399/11/08
|
11:01
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص تظاهرات گسترده یمنی ها علیه آمریکا در حمایت جنبش انصارالله با احمد دستمالچیان، سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان و اردن به صورت تلفنی گفتگو کرد.

احمد دستمالچیان با اشاره به سال ها مقاومت مردم یمن و تحریم های زیادی که علیه آن ها صورت گرفت، گفت: امروز علی رغم همه فشارهایی که استکبار جهانی و عربستان علیه مردم یمن به وجود آوردند، شاهد پیروزی های بزرگ و راهبردی یمن در عرصه نبرد هستیم.

وی از زمین گیر کردن عربستان سعودی توسط یمنی ها علی رغم وجود تجهیزات بسیار سنگین و پیچیده در نیروهای ائتلاف سعودی گفت و بیان کرد: امروز دولت آمریکا اگر بخواهد اقدام خصمانه جدیدی انجام دهد، مسلما بحران یمن پیچیده تر می شود و مقاومت انصارالله باید تصمیمات استراتژیک دیگری علیه عربستان و هم پیمانان او بگیرد و در نتیجه اوضاع رو به تشنج و بی ثباتی بیشتری می رود.

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان و اردن با بیان اینکه ممکن است دولت جدید آمریکا با تامل و درایت بیشتری نسبت به موضوع یمن برخورد کند، عنوان کرد: در خبرها آمده است که احتمالا دولت بایدن انصارالله را موقتا از لیست تحریم خارج می کند. بایدن در نطق انتخاباتی خود گفته بود هر چه سریعتر بحران یمن باید حل شود و اگر چنین اتفاقی بیافتد، به نظر می رسد آینده خوبی را یمنی ها در پیش رو خواهند داشت.

دستمالچیان تصریح کرد: شکی نیست مقاومت مردم یمن در آینده نه چندان دور پیروز خواهد شد و این مهم بر اساس داده ها و اطلاعاتی که مخابره می شود محقق خواهد شد زیرا انصارالله دست برتر را در بعد نظامی و بعد سیاسی در اختیار دارد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی