صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

فرزانیان گفت: شرکت تعاونی نوشت افزار از سال 1360 تشکیل شد اما در سالهای اخیر کارایی خود را از دست داده است. در این شرایط لازم است شرکتهای تعاونی مجدداً فعال شده و به موضوع پتروشیمی ها ورود کنند.

برنامه "مناظره اجتماعی" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی میزان اقبال عمومی از نوشت افزارهای داخلی و چرایی سایه سنگین نوشت افزارهای خارجی بر آنها و با حضور موسی فرزانیان رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم التحریر و نوشت افزار روانه آنتن شد.
فرزانیان در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: متاسفانه برخی مسئولان رقم های بسیار بالایی از گردش مالی فروش لوازم التحریر در کشور اعلام کردند که هیچ صحت و سقمی ندارد.
وی با اشاره به مهم ترین مشکلات تولیدکنندگان نوشت افزار و لوازم التحریر در کشور افزود: تأمین مواد اولیه، ثبت سفارش کالا، ثبت آماری بانک مرکزی و مشکلات مربوط به خرید مواد اولیه از پتروشیمی ها از جمله معضلات تولید کنندگان این حوزه است که باید مدیریت شود.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم التحریر و نوشت افزار اظهار کرد: نوشت افزار کالای اساسی نیست اما جزو کالاهای ضروری محسوب می شود و تقریباً همه مردم به آن نیاز دارند. بنابراین مسئولان مربوطه باید برنامه ریزی و مدیریت صحیحی را انجام دهند.
فرزانیان همچنین یادآورشد: شرکت تعاونی نوشت افزار از سال 1360 تشکیل شده و در سال های اخیر کارایی خود را از دست داده است. در این شرایط لازم است که شرکت های تعاونی مجدداً فعال شده و به موضوع پتروشیمی ها ورود کنند.
وی ادامه داد: سهامدار شرکت تعاونی اعضای صنف هستند به همین خاطر اگر حمایت های لازم انجام شود بخش عمده ای از مشکلات حل خواهد شد.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم التحریر و نوشت افزار در ادامه برنامه مناظره اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو مطرح کرد: یکی از مشکلات اساسی حمایت های مقطعی و شعاری از تولیدکنندگان است. درصورتیکه تولید کنندگان به حمایت های عملی از سوی دولتمردان نیاز دارند.
فرزانیان در پایان برنامه مناظره اجتماعی رادیو گفت و گو ابراز داشت: در صنف ما هنوز قیمت ها به جز مداد به آن حدی که باید، افزایش نیافته است.

مرتبط با این خبر

  • نبود اراده ملی؛ مانع اجرایی شدن نقشه جامع علمی کشور

  • درخواست دو هزار دانشجوی پزشکی خارج از کشور برای ورود و فعالیت در دانشگاه‌های ایران

  • نبود بودجه کافی نقشه جامع علمی کشور را به حاشیه رانده است

  • بی اعتباری صادرکنندگان ایرانی در بازارهای جهانی با تصمیمات یک شبه دولت!

  • مسکن استیجاری در دستور کار مجلس است

  • اجرای نقشه جامع علمی در گرو استقلال و مرجعیت علمی دانشگاه ها

  • عملکرد ضعیف دولت در ساماندهی بازار مسکن

  • سیاست های غلط پولی و بانکی مانع اجرای قانون حمایت از تولید مسکن

  • چالش های اجرایی شدن نقشه جامع علمی کشور

  • بی ثباتی اقتصاد در ایران صادرات صنایع را دچار بحران کرد