سوفیا سه شنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

از رادیو گفت و گو بشنوید؛ «سوفیا» فلسفه دین و شادی را بررسی می‌کند

برنامه «سوفیا» با ساختاری مجله ای و پرداختن به موضوع کارکردهای فلسفه در زندگی امروز از رادیو گفت و گو تقدیم مخاطبان می شود.

1399/04/10
|
09:32
|

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، بیشترین دغدغه‌ خاطر هر انسانی مربوط به مسائلی است که با بعد روحی وی مرتبط است مانند اینکه حقیقت انسان چیست؟ موقعیت او در جهان هستی چیست؟ از کجا آمده است و به کجا می‌رود ؟ و ... این گونه سوالات از مسایل بنیادینی است که حل صحیح آنها بیشترین تأثیر را در جهت دادن به زندگی آدمی دارد و پاسخ به آنها زندگی را معنادار می‌کند، لذا یکی از کاربردهای فلسفه در زندگی روزمره اندیشیدن و تفکری است که موجب انتخاب های آگاهانه می شود.

سمانه شهبندی، تهیه کننده برنامه «سوفیا» گفت: این برنامه به موضوع فلسفه در زندگی امروز می پردازد، با توجه به اینکه جامعه امروز از اندیشیدن تا اندازه ای در حال فاصله گرفتن است، لذا به دنبال طراحی و ساخت برنامه ای بودیم که مخاطبان را با فلسفیدن و اندیشیدن آشنا کنیم، در همین راستا با بهره گیری از فیلسوفان و اندیشمندان داخل و خارج از کشور این برنامه را تهیه و تدوین کردیم.

این برنامه که با ساختاری مجله ای و پرداختن به موضوع کارکردهای فلسفه در زندگی امروز، از رادیو گفت و گو تقدیم مخاطبان می شود، دهم تیر موضوع کارکرد فلسفه شادی را با حضور قاسم کاکایی(استاد فلسفه و عرفان دانشگاه شیراز) مورد بررسی قرار می دهد.

این برنامه سه‌شنبه ها ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان می شود.

علاقمندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو می توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 اقدام نمایند.

دسترسی سریع
سوفیا